21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tofaş, Eğitim Desteklerine Devam Ediyor
19 Aralık 2007 Çarşamba 15:34

Tofaş, Eğitim Desteklerine Devam Ediyor

Eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine odaklanan Tofaş hem Bursa ilinde hem de diğer illerde eğitime büyük katkıda bulunuyor.

Koç Holding-Fiat Auto ortaklığı ile faaliyet gösteren Tofaş, gerek kurum ismi gerekse Fiat markası ile sosyal sorumluluk alanındaki örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Özellikle eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine odaklanan Tofaş hem fabrikasının yer aldığı Bursa ilinde hem de diğer illerde eğitime büyük katkıda bulunuyor.

Fiat Laboratuarları, Meslek Lisesi Memleket Meselesi

Aralık 2006’da İstanbul Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde ilk Fiat Laboratuvarı’nı hizmete sokan kurum 2007-2008 eğitim döneminde, 10 yeni laboratuvarı da Meslek Lisesi öğrencilerinin kaliteli eğitimi için devreye alacak. Çalışmada bir grup Fiat Yetkili Servis Yöneticisi de yer alacak ve burada yetişen öğrenciler bu Yetkili Servisler’de staj veya çalışma imkanına sahip olacak. Ayrıca Tofaş, Koç Holding’in başlatmış olduğu Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi kapsamında çeşitli illerdeki 21 meslek lisesinde okuyan 250 öğrenciye burs vererek Fiat bayi ve servislerinde staj imkanı sağlayacak.

İşi otomotiv olan mühendisler yetişiyor

Eylül ayında Uludağ Üniversitesi ile Fiat’ın merkezinin de bulunduğu Torino’daki Politecnico di Torino Üniversitesi (POLITO) arasında işbirliği oluşturulmasında öncülük eden ve ana sponsorluk görevi üstlenen Tofaş, bu Otomotiv Mühendisliği Yüksek Lisans Programı ile sektörde değişen ihtiyaçları anlayacak ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirecek otomotiv mühendisleri yetiştirilmesine destek vermeyi hedefliyor.

Ders programında derslerin yüzde 40’ı video konferans ve seminerler yolu ile POLITO, yüzde 60’ı ise yazılı olarak Uludağ Üniversitesi tarafından veriliyor. Tüm derslerin İngilizce olacağı program dönem başına 32 saatlik teorik ders ve ayrıca uygulama dersleri ile laboratuar çalışmalarından oluşuyor. Her öğretim yılı ve sömestir başında Uludağ Üniversitesi ve POLITO’dan öğretim görevlilerinin ortaklaşa hazırlayacağı programa 2007-2008 Öğrenim Yılı için 27 öğrenci kabul edildi.

Tofaş aynı zamanda Türkiye’de otomotiv sektörünün üniversiteler ile ilişkilerini güçlendirerek sektörde uluslararası düzeyde bilimsel ve teknolojik gelişim için bilgi üretimini artırmak hedefiyle birçok ortak projeye imza atmayı hedefliyor.

Okuyacağım kampanyası ile 14 bin 730 kitap

TOFAŞ tarafından Okuyacağım sloganıyla yola çıkarak, bu sene 3’üncüsü düzenlenen kitap toplama kampanyasında 5.530 kitap toplanarak Bursa ve çevresindeki ihtiyacı olan okullara dağıtıldı. Böylece son 3 yılda toplanan kitap sayısı 14 bin 730 adete, kitap bağışı yapılan okul sayısı da 28’e ulaştı. Tofaş çalışanlarının ve yan sanayi firmalarının gönüllü olarak katıldığı bu kampanyada 970 adet kullanılabilir giysi de toplandı.

Eğitime destek çerçevesinde her yıl bir okulu ele alarak baştan aşağı yenileme hedefinde olan Tofaş çalışanları 2006 yılında Küçükdeliller Köyü İlköğretim Okulu’nu bu yıl da Mithat Enç İlköğretim Okulu’nu adeta yeniden yarattı. Yaklaşık 200 Tofaş çalışanının katıldığı çalışmada okulların kütüphanesi düzenlenerek bilgisayar sınıfı oluşturulmuş, yemekhanesi daha hijyen hale getirilmiş ve kötü durumda olan sınıfların ve koridorların boyanması ve tadilatı işleri gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları