19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOBB Öğrencileri SAP Sistemi Öğrenecek
28 Mart 2012 Çarşamba 12:37

TOBB Öğrencileri SAP Sistemi Öğrenecek

Dünyanın en büyük şirketleri TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine artık daha yakın

SAP’nin uluslararası boyutta sürdürdüğü Üniversite İş Birliği Programı'na (SAP University Alliances Program) Türkiye’den TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi de katıldı. Türkiye’den toplam 9 üniversitenin yararlandığı programda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi de en güncel SAP sistemleri ve bu sistemlere entegre olarak çalışan günümüz teknolojilerini derslerinde okutacak. Program çerçevesinde öğrenciler, SAP sistemlerini öğrenecek ve isterlerse sertifika olanaklarından da yararlanabilecekler. Bu sayede mezun olduklarında Fortune 100 gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin kapıları bu öğrencilere açılmış olacak. Zira, SAP Üniversite İş Birliği Programı öğrencilere gerçek bir SAP sistemini kullanma ve üniversite yıllarında profesyonel iş süreçlerinde deneyim kazanma imkanı sunuyor.

ERP, iş zekası, mobilite gibi günümüz iş süreçlerini yön veren yazılımları öğrencilere ilk elden öğretmeyi hedefleyen SAP Üniversite İş Birliği Programı 2012 yılında daha fazla üniversiteye ulaşmayı hedefliyor. Günümüz teknolojilerini yakalamayı ve kullanmayı hedefleyen üniversiteler de bu sürecin bir parçası olarak en güncel sistemleri birinci kaynaktan öğrencilerine derslerinde anlatabiliyorlar.

Fortune 100 şirketlerinin kapıları bu üniversitelere açılıyor

SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye üniversiteler, derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlarken, öğretim üyelerine de dünyadaki diğer öğretim üyeleri ile iletişime geçebilme ve deneyimlerini paylaşabilme imkanı sağlıyor. Öğrenciler dünyada 25’ten farklı sektörde, Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından kullanılan SAP programlarını öğrenerek, diğer mezunların önüne geçmeyi başarıyorlar.

Türk üniversiteleri de dünya üniversitelerinin izinden gidiyor

Dünya çapında 1.200’ü aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’da başladı. SAP Türkiye, program kapsamında şu ana dek ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile anlaştı. Program çerçevesinde üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor. Sunucunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar web kullanıcı olarak sisteme bağlanıyorlar. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor, herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak için ise Üniversite Yetkinlik Merkezi ile iletişime geçiyorlar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları