24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TNT Ekspres’ten Burs Kazananlara Ödül
18 Haziran 2012 Pazartesi 11:15

TNT Ekspres’ten Burs Kazananlara Ödül

TNT Ekspres Türkiye ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi işbirliği ile bu yıl altıncısı gerçekleştirilen İşte Benim Öyküm yarışması sonuçlandı.

TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor adlı kitap toplama kampanyası çerçevesinde ilköğretim öğrencilerini, kendilerine ulaştırılan kitapları okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen İşte Benim Öyküm öykü yarışmasının kazananları belli oldu.

Kitap toplama kampanyası ile ellerine geçen kitaplardan esinlenerek kendi hikayelerini oluşturan çocukların katıldığı yarışmada finale kalan isimler, 15 Haziran 2012 Cuma günü İstanbul’da gerçekleşen törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr Aysel Çelikel ve TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız katıldı.

TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, ÇYDD Zeytinburnu Şubesi Başkanı Sema Murat, Psikolog İrem Akduman, Çocuk Kitapları Yazarı Gülsevin Kıral, Sabancı Üniversitesi Yazma Becerileri Merkezi'nde yaratıcı yazma hocası ve yazar Gülayşe Koçak’ın jüri üyeliğini yaptığı İşte Benim Öyküm öykü yarışması 7-10 ve 11-14 yaş grupları olmak üzere iki ayrı kategoride yapılıyor.

İlköğretim öğrencilerinin okudukları bir kitaptan esinlenerek kendi öykülerini oluşturdukları yarışmada bu yıl 7-10 yaş grubunda Ankara - Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu’ndan Gizem Topçu Ömer ile Annesi öyküsü ile birinci oldu. Aynı grupta Adana - Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu öğrencisi Rabia Koktaş Resim Yarışması öyküsü ile ikinci, Ankara - Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Duygu Kayalı ise Yemek Beğenmeyen Çocuk öyküsü ile üçüncü oldu.

11-14 yaş grubunda ise Hatay - Kamberli İlköğretim Okulu öğrencisi Eminenur Akkaya İlginç Uzaylılar öyküsü ile birincilik ödülü aldı. Diyarbakır - Şehit Teğmen Hakan Kabil İlköğretim Okulu öğrencisi Songül Eser Gizemli Kadın öyküsü ile ikinci, gene aynı okuldan Kübran Yıldız ise Anne ve Babanın Eşsiz Sevgisi öyküsü ile üçüncü oldu.

Juri özel ödülü ise bu yıl 7 – 10 yaş grubunda Ankara - Faik Hızıroğlu İlköğretim okulundan İşte O Korkulu Gün hikayesi ile Damla Bodur’a verildi. 11-14 yaş grubunda ise gene aynı okuldan Esma Karabacak Gezgin Bulut adlı öyküsüyle Juri Özel Ödülü’ne layık görüldü

TNT Ekspres Türkiye tarafından ödüllendirilen tüm öğrencilere lise bitimine kadar eğitim bursu, birinci olan öğrencilerin okullarına da bilgisayar verildi. Ödül töreni için öğretmenleriyle birlikte İstanbul’a gelen öğrenciler, özel olarak hazırlanan İstanbul gezisinde eğlenceli vakit geçirdiler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları