23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TNT Ekspres Türkiyeden Eğitim Bursu
22 Şubat 2012 Çarşamba 08:42

TNT Ekspres Türkiye'den Eğitim Bursu

TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” isimli kitap toplamakampanyasının devamı olan İşte Benim Öyküm yarışması bu yıl 6. kez başlıyor.

Bir kalem, bir kâğıt, bir kitap, biraz da hayal gücü; kendi öyküsünün kahramanı ve yazarı olmak isteyen öğrenciler için formülün anahtarı bu kelimelerde gizli. Türkiye çapında TNT Ekspres tarafından kitap bağışı yapılan ilköğretim okullarındaki 7-14 yaş grubu öğrencileri arasında yapılan ve gelenekselleşen İşte Benim Öyküm yarışması başlıyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, kitap toplama kampanyası ile okullarına ulaşan kitaplardan birini okuyarak ilham aldıkları bir unsurdan yola çıkıp kendi öykülerini yaratacaklar. Yarışmaya katılan tüm öyküler, jüri tarafından değerlendirecek ve yarışmada ilk üçe giren ve mansiyon ödülü alan öğrenciler, TNT Ekspres Türkiye tarafından lise sonuncu sınıfa kadar burs ile ödüllendirilecekler. Ayrıca birinci olan öğrencinin okuluna bilgisayar hediye edilecek.

TNT Ekspres Türkiye’nin kitap bağışı yaptığı okullarda okuyan ilköğretim öğrencileri İşte Benim Öyküm dedikleri hikâyeleriyle 19 Mart 2012’ye kadar yarışmaya başvurabilecekler. Jüri üyeleri Mart ayında bir araya gelerek dereceye giren adayları belirleyecekler. Ardından TNT Ekspres Türkiye’nin İstanbul’da düzenleyeceği törende dereceye giren öğrenciler ödüllerine ve çeşitli hediyelere kavuşacaklar.

TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası’na 12 yılda 5 milyona yakın kitap bağışlandı

İlk kez 2000 yılında, TNT Ekspres Türkiye’nin kendi çalışanları ile müşterileri arasında başlattığı kitap toplama kampanyası, halkın da büyük ilgi göstermesiyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan dev bir kampanyaya dönüştü. TNT Ekspres’in kitap toplama kampanyası ile 12 yıl içinde 2212 okula 4 milyon 735 bin kitap bağışlandı ve yüz binlerce öğrenci için umut kapısı aralandı. 

TNT Ekspres için gençlerin eğitimi önemli

TNT Ekspres Türkiye’nin, ÇYDD Zeytinburnu Şubesi ile birlikte gerçekleştirdiği TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor projesi ve onun devamı niteliğindeki İşte Benim Öyküm yarışması, TNT Ekspres’in tüm dünyada yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin Türkiye’deki yansıması özelliğini taşıyor. Gençliğin eğitimine büyük önem veren TNT Ekspres, faaliyette bulunduğu ülkelerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile topluma yatırımlar yaparak, diğer şirketlere örnek olmayı amaçlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları