17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TKYD Eskişehir İş Dünyası İle Buluştu
22 Kasım 2007 Perşembe 11:43

TKYD Eskişehir İş Dünyası İle Buluştu

TKYD, Eskişehir Sanayi Odası’nın katkısıyla Sorular ve Çözüm Önerileriyle Aile Şirketleri konulu bir panel düzenledi.

Ülkemizde kurumsal yönetim ilkelerinin en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi amacıyla birçok uluslararası proje yürüten Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Eskişehir Sanayi Odası katkısıyla Sorular ve Çözüm Önerileriyle Aile Şirketleri konulu bir panel düzenledi. 21 Kasım 2007 tarihinde Eskişehir Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen panelde, kurumsal yönetim ile küresel ekonomiye uyum ve rekabet gücü artırımı konuları tartışıldı.

Bugüne kadar 13 ilde düzenlenen çalışmanın, Eskişehir programında birçok uzman ve profesyonel yönetici konuşmacı olarak yer aldı. Sabancı Holding Risk Yönetim Bölümü Direktörü Dr. Tamer Saka ve PricewaterhouseCoopers Bağımsız Denetim Kıdemli Müdürü Beste Gücümen, Dünya Gazetesi yazarı Taylan Erten, Family Business Advisors Başkanı Dr. Haluk Alacaklıoğlu ve Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu ortağı Av. Itır Sevim Çiftçi’nin konuşmacı olarak yer aldığı programa Eskişehirli iş adamı ve yöneticiler katıldı. Panelde, aile şirketlerinde kurumsal yönetim ilkelerinin hayata geçirilmesi, yönetim kurulunun sorumlulukları ve yeni düzenlemeler kapsamında rolü, risk yönetimi, yeni Türk Ticaret Kanunu, Basel II uygulamaları konusunda uygulamaya yönelik bilgiler aktarıldı.

Washington merkezli Center for International Enterprise (CIPE) işbirliğinde hazırlanan “Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı” kapsamında, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Mayıs 2006 tarihinden bu yana Konya, Erzurum, Trabzon, Bursa, Gaziantep, Denizli, Adana, Ankara, Kocaeli, İzmir, Diyarbakır, Kayseri, Antalya illerinde bu programları düzenledi. Bugüne kadar 490 yönetim kurulu üyesi ve profesyonel yöneticinin katıldığı proje Eskişehir programı ile sona erecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları