23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİKAVdan Bursiyerlerine Seminer
25 Ekim 2011 Salı 10:15

TİKAV'dan Bursiyerlerine Seminer

TİKAV, Bireysel Gelişim Programı kapsamında 22-23 Ekim 2011 tarihlerinde Fırat Üniversitesi'nde düzenlenen seminerler ile 2.ve 3. Sınıf bursiyerlerini ağırladı.

Sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, yeteneklerinin farkında olan ve onları kullanabilen bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinen Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Bireysel Gelişim Programı kapsamında düzenlenen eğitim programları ile bursiyerlerinin kişisel gelişimine destek olmayı sürdürüyor.

Bireysel Gelişim Programı kapsamında 22-23 Ekim 2011 tarihlerinde Fırat Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen Stressiz Hayata Başlıyorum ve Değişim Yönetimi İnovasyon Eğitimi Fırat Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğrenim gören 3. sınıf bursiyerlerinin katılımı ile Protokol Kuralları Eğitimi ise Fırat Üniversitesi’nde öğrenim gören 2. sınıf bursiyerlerinin katılımında gerçekleştirildi. 

Bireysel Eğitim Programı 2. ve 3. sınıf bursiyerlerinden oluşan toplam 30 öğrencinin katıldığı eğitim programlarında; bursiyerler Stressiz Hayata Başlıyorum semineriyle insan sağlığı ve kişisel performansı etkileyen stres kaynaklarını tanıma ve stresin olumsuz etkilerini yönetebilme becerisi geliştirmeleri konusunda bilgilendirildi.

Eğitim programı katılan bursiyerlere yönelik olarak düzenlenen Değişim Yönetimi ve İnivasyon Eğitimi semineri ile katılımcıların çevrelerindeki değişimi anlamaları, uyum sağlamaları, yönetebilmeleri ve bu değişimle birlikte gelen yenilikçilik ve yaratıcılık kavramlarını daha iyi anlayarak, inovatif fikirlerin gelişimi konusunda bakış açısı geliştirmelerinin desteklemesine yönelik eğitimler verildi.

Fırat Üniversitesi Bireysel Gelişim Programı 2.sınıf bursiyerlerine yönelik olarak düzenlenen Protokol Kuralları Eğitim semineriyle öğrenciler protokol ve nezaket kuralları konusunda bilgilendirilirken; sosyal, özel ve kamusal alanda farklılaşan davranış ve ilişki modelleri eğitimi verildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları