21 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİKAVdan Bursiyerlerine İki Ayrı Eğitim
10 Mart 2012 Cumartesi 12:29

TİKAV'dan Bursiyerlerine İki Ayrı Eğitim

TİKAV, Herkese Eşit Herkese Farklı, Problem Çözme Becerileri ve Çatışma Yönetimi eğitimleriyle Fırat Üniversitesi 2. sınıf burisyerleri ile bir araya gelindi.

Öğrenmeye açık, yeteneklerinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinen Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Bireysel Gelişim Programı kapsamında düzenlenen eğitimler ile Fırat Üniversitesinde eğitimlerine devam eden bursiyerlerinin kişisel gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

Bireysel Gelişim Programı kapsamında Herkese Eşit Herkese Farklı ve Problem Çözme Becerileri ve Çatışma Yönetimi başlıkları altında düzenlenen iki ayrı etkinlikle Fırat Üniversitesi 2. sınıf bursiyerleri ile bir araya geldi. 3 Mart, Cumartesi günü Fırat Üniversitesi Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda düzenlenen Herkese Eşit Herkese Farklı seminerinde eğitmen Dr. Hasan Tınmaz eşliğinde kültürlerarası iletişim ve hoşgörü ile kültürlerarası öğrenmenin arttırılmasına ilişkin konular ele alındı. Ayrıca 20 bursiyerin katıldığı seminerde uygulamalı eğitimler ile ötekileştirme kavramı üzerinde duruldu.

Günlük problemleri çözme yöntemleri ele alındı
4 Mart Pazar günü Fırat Üniversitesi Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda düzenlenen Problem Çözme Becerileri ve Çatışma Yönetimi seminerinde günlük yaşam ve çalışma hayatında probleme neden olan faktörlerin farkına varılması, problemden kaynaklanan kişilerarası çatışmanın yönetilmesinin sağlanması konuları üzerinde duruldu. Akademik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri eğitmeni tarafından verilen eğitime Fırat Üniversitesi 2. Sınıf bursiyerlerinden oluşan 20 öğrenci katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları