25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİKAVdan AB ve Girişimcilik Eğitimi
28 Mart 2012 Çarşamba 19:42

TİKAV'dan AB ve Girişimcilik Eğitimi

TİKAV 3. sınıf bursiyerleri Bireysel Eğitim Programı kapsamında düzenlenen Avrupa Birliği ve Girişimcilik konulu seminerler ile bir araya geldi.

Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) düzenlenen eğitim programları ve söyleşiler ile bursyerlerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmayı sürdürüyor. Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) bursiyerleri katılımında, Bireysel Gelişim Programı kapsamında 23-24 Mart 2012 tarihlerinde Avrupa Birliği ve Girişimcilik konulu seminerler düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Sosyal Merkez Kadın Kolu Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerlerine Atatürk Üniversitesi, Sütçü İmam Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Fırat Üniversitesinde eğitim hayatlarına devam eden 3.sınıf TİKAV bursiyerleri katıldı.

Avrupa Birliğiile yürütülen tarihsel süreç ele alındı

24 Mart 2012 Cumartesi günü Fırat Üniversitesi Sosyal Merkez Kadın Kolu Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde Avrupa Birliği nedir, mekanizmaları nelerdir, Türkiye’nin AB süreci, AB projeleri, Avrupa Gönüllülük Hizmeti (EVS) yapma konuları ele alındı. Eğitim seminerinde ayrıca, Avrupa Birliği ile yürütülen tarihsel süreç hakkında bilgi paylaşımı yapılırken; bursiyerler AB Müktesebatı konuları hakkında bilgilendirildi.

Ulusal ve uluslararası alanda girişimcilik

Fırat Üniversitesi Sosyal Merkez Kadın Kolu Salonu’nda 25 Mart 2012 Pazar günü yapılan girişimcilik seminerinde ise girişimcilik algısı, girişimcilik nedir, değişen yönetim paradigmaları, yaratıcılık, yenilikçilik, iş planı hazırlanması konuları üzerinde durulurken; değişimin yönetilmesi, ulusal ve uluslararası ölçekte girişimcilik konuları ele alındı. Örnek  girişimcilik çalışmaları yapılarak projeler hazırlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları