25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİKAV, Saime Toptan’ı Ağırladı
22 Kasım 2011 Salı 21:10

TİKAV, Saime Toptan’ı Ağırladı

TİKAV tarafından organize edilen ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Saime Toptan’ın konuşmacı olarak katıldığı iki ayrı konferansla, engelli bireylerin toplum içinde karşılaştığı sorunlar masaya yatırıldı.

Engelli bireylerin gündelik hayatta ve toplum içinde karşılaştığı sorunlar, 18-19 Kasım 2011 tarihlerinde Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) tarafından organize edilen ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Saime Toptan’ın konuşmacı olarak katıldığı iki ayrı konferans ile ele alındı.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 18 Kasım’da düzenlenen konferansa; Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl ve Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sosyal Hizmetler Müdürü ve bünyesindeki kurumların müdürleri, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyelerinin yanı sıra Harran, Fırat, Bingöl, Tunceli, Dicle, İnönü, Adıyaman, Mardin Artuklu ve Siirt Üniversiteleri Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkilileri katıldı. Konferansa öğrenciler ve Elazığ halkı da yoğun ilgi gösterdi.

 

Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Saime Toptan, 19 Kasım’da Fırat Üniversitesi’nde düzenlenen ikinci konferansta ise Atatürk Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde öğrenimlerine devam eden TİKAV bursiyerleri ile bir araya geldi. Konferansa ayrıca, Vali Osman Aydın Gençlik Merkezi Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri, Avukat Perihan Talu, Fırat Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

“Her insanın engelleri var, bu bizi engelli mi yapar?” sorusundan yola çıkılarak, engelli bireylerin toplum içinde ve sosyal hayatta karşılaştığı sorunlar, toplumsal bilincin arttırılması, engelli bireylerin eğitim ve gelişimleri, toplumun bu durum üzerindeki etkisi gibi konular konuşuldu. Devlet ve sivil toplum kuruluşları yetkililerinin yoğun ilgi gösterdiği konferanslarda ayrıca, engelli bireylerin karşılaştığı sorunların çözümü için yapılması gereken düzenlemeler hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları