19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THYden Hava-İşe TİS Daveti
18 Ekim 2008 Cumartesi 11:16

THY'den Hava-İş'e TİS Daveti

THY AO, toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası'na teklifini sundu.

THY AO Yönetim Kurulu aldığı kararla, 75. yılında bir ilke imza atarak Toplu iş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin bir an önce tamamlanması ve çalışanların yeni ücretlerini gecikmeksizin alabilmesi için yetkili Sendika olan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası"na teklifini sundu.

Açıklamada konu ile ilgili olarak şu bilgilere yer verildi; "THY AO tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı"na 8 Eylül tarihinde gönderilen bir yazıyla yetkili olan sendikanın tespit edilmesi istendiği belirtildi. Şirkete Bakanlıktan 6 Ekim tarihinde gelen cevap yazısında Türkiye Sivil Havacılık Sendikası"nın yetkili olduğu bildirildi. Bunun üzerine THY Yönetim Kurulu süreci başlattı.

Süreç ile ilgili olarak THY açıklamasında "Türk Hava Yolları"nın Hava-İş yönetimine 17 Ekim 2008 tarihinde gönderdiği Toplu İş Sözleşmesi teklifi 2009 - 2011 dönemini kapsamakta olup, halen yürürlükte olan 21. Dönem Toplu İş Sözleşmesi esas alınmıştır. Genel olarak şekli değişiklikler ve mevzuata uyum amacını taşıyan düzenlemeler yapılmıştır.

THY çalışanlarına 2009 yılında brüt maaşı 2.000 YTL"ye kadar olanlar için % 6, diğer personel için % 4 oranında , ikinci ve üçüncü yıl için brüt ücreti 2.000 YTL" ye kadar olanlara %5 diğer personele %3 oranında ücret artışı önermiştir. THY AO"da 12 maaş 4 ikramiye ödenmektedir."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları