01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THY Teknikten Eğitim Bursu
11 Ocak 2008 Cuma 11:56

THY Teknik'ten Eğitim Bursu

THY Teknik, havacılık alanında eğitim gören öğrencilere burs verecek.

THY Teknik A.Ş. bulunduğu coğrafyada uçak bakım-onarım sektöründe öncü kuruluş olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle; genç nüfusa istihdam sağlamak, eğitime ve gelişmekte olan havacılık sektörüne katkıda bulunmak amacıyla burs verme kararı aldı.

Havacılık sektöründe eğitim gören lise, yüksekokul ve üniversite öğrencilerine Ekim 2007 - Haziran 2008 dönemini kapsamak üzere 9 aylık burs verilecek. Yeterlilikleri ve ihtiyaçları tespit edilecek toplam 47 öğrenciye verilmesi planlanan burslarla ilgili duyuru okullar aracılığıyla gerçekleştirildi.

Burslardan 29 lise, 12 yüksekokul ve 6 üniversite öğrencisi faydalanacak. Aylık ödenecek burs miktarı lise öğrencileri için 100 YTL, yüksekokul öğrencileri için 200 YTL, üniversite öğrencileri için 250 YTL olarak belirlendi. Ekim 2007 - Haziran 2008 dönemini kapsayacak toplam burs miktarı ise 61.200 YTL olacak.

THY Teknik tarafından verilecek burslardan havacılık alanında eğitim veren Bağcılar Anadolu Teknik Lisesi, Bursa Hürriyet Anadolu Teknik Lisesi, Eskişehir Merkez Anadolu Teknik Lisesi, Kayseri Melikgazi Anadolu Teknik Lisesi’nin Uçak Gövde-Motor , Uçak Elektrik Elektroniği bölümleri, Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun Uçak Gövde-Motor , Uçak Elektrik Elektroniği bölümleri, Ege Boya Meslek Yüksekokulu’nun Oto Boya ve Karoseri Doğrultma bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Uçak Mühendisliği bölümü ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin Havacılık Mühendisliği bölümü öğrencileri yararlanabilecek.

Burslar için 18 Ocak 2008 tarihine kadar THY Teknik A.Ş.’nin Atatürk Havalimanı B Kapısı’nda bulunan Genel Müdürlüğü’ne şahsen ya da postayla başvuru yapılabileceği gibi okullar aracılığı ile de başvuru yapılabilecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları