04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tevitöllü Müzisyenlerden Konser
23 Mart 2012 Cuma 12:29

Tevitöl'lü Müzisyenlerden Konser

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencileri, 2012 yılını Ruhumuza Açılan Pencere konseri ile eşsiz bir müzik şöleni ile kapattı.

Geleceğin liderlerini yetiştiren TEVİTÖL’ün, Güher & Süher Pekinel tarafından 2006 yılında kurulan Müzik Bölümü öğrencilerinin sahne aldıkları Ruhumuza Açılan Pencere adlı Konser 22 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

TEVİTÖL’de okuyan Türkiye’nin üstün yetenekli gençlerinin, enstrümana hakimiyetleri ile derinliklerine müzikle inebilmelerini sağlama hedefi ile kurulan TEVİTÖL Müzik Bölümü’nde, gençlerin kendi yaratıcılık potansiyelini tanıyarak ve ortak müzik yapımını paylaşarak, kendileri ve sosyal çevreleriyle daha barışık, yumuşak, insancıl ilişkiler sürdürebilen, süratle küreselleşen dünyayla uyumlu bireyler olarak yetişmelerinin sağlanması hedefleniyor.

TEVİTÖL Müzik Bölümü’nde eğitim gören gençler yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara da imza atıyor. TEVİTÖL Müzik Bölümü’nde eğitim alan ve şu anda yükseköğrenimini yurtdışında sürdüren Egemen Kesikli müzikteki başarıları ile 2011 yılında dört ayrı uluslar arası yarışmada yedi ödül kazanarak bölümünün programının ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Muhteşem müzik ziyafeti

Ruhumuza Açılan Pencere konseri, Rubar Dindar ve Cem Gültekin’in seslendirdikleri Antonin Dvorak’ın 4 el piyano için Slav Dansı adlı eseri ile başladı. Cem Gültekin’in Franz Lizst’in Paganini Etüd Mi majör eserini yorumlaması ile süren konserde, Sercan Durmuş piyano hocası Metin Ülkü eşliğinde, Ezra Jenkinson’un Elflerin Dansı adlı eserini seslendirdi. Konser Ayşegül Yamak ve Merve Mert, öğretmenleri Yağmur Dai eşliğinde, Henri Rambaud’nun Opus No. 8 adlı eseri ile devam etti. Dora Yaşar’ın çaldığı  Frederic Chopin’in  Etüd Opus No. 10 parçası ile hızlanan konser Tolga Akan’ın, Gabriel Marie’den Eski Stilde Bir Dans adlı eseri ile sürdü.  Klezmer’in Varşova Freylechs isimli dansı ise Ali Çakal, Tolga Akan, Dora Yaşar tarafından seslendirildi.  Rubar Dindar’ın solo olarak Claude Debussy’nin Yağmur altında bahçeler isimli eserini yorumladığı konserde, Antonio Vivaldi Konçerto yorumunu; Buse Danişment, Pınar Demetçi,  Hayriye Büşra Solak, Nisan Kuzuluk, Tolga Akan ve Sercan Durmuş’un oluşturduğu yaylı grubu ile öğretmenleri Bahar Biricik, Metin Ülkü ve Andres Rodrigo Lopez seslendirdi.

Drama grubu öğrencilerinden Kübra Arı, Kaan Salçın, Büşra Solak’a piyanoda Rubar Dindar eşliğinde Bertold Brecht’in Üç Kuruşluk Opera’sından bir sahne ile taçlandırdığı gecede, Güner Ege, Cengiz Cemaloğlu, Ali Baran Müftüoğlu ile Ahmet Tugay Yılmaz’ın oluşturduğu oda müziği grubu Maurice Ravel’ın Bolero’sunu yorumlayarak  dinleyicileri büyüledi.

Konser, TEVİTÖL Müzik Bölümü Koordinatörü Soley Akalın yönetiminde Alpinnaz Soykan, Sinem Nur Uygun, Merve Eylül Zorlu, Arda Berkay Kolukısa, Ege Onat Gezer, Alperen Türkol, Ali Deniz Şahin ve Büşra Solak’tan oluşan koronun seslendirdiği  Pierre Gerard Verny’den  Canon des Scats, Gerald Marks ve Seymour Simons’den All of Me ve Ferit Tüzün’den Ben Giderim Batuma eserlerinin muhteşem yorumu ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları