18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEVİTÖLde Öğrenci Şenliği
02 Haziran 2009 Salı 12:49

TEVİTÖL'de Öğrenci Şenliği

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi, ilk şenliğini 31 Mayıs'ta Gebze'de bulunan kampüsündeki etkinliklerle kutladı.

Türkiye"de üstün yetenekli öğrencileri ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda yetiştiren Türk Eğitim Vakfı (TEV) İnanç Türkeş Özel Lisesi, ilk şenliğini 31 Mayıs"ta Gebze"de bulunan kampüsündeki etkinliklerle kutladı. Şenlik, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt, TEV üst yönetimi ve bağışçıların da katılımıyla gerçekleşti.

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) Şenliği kapsamında gün boyu süren etkinliklerde öğrenciler, veliler, eski mezunlarla ve bağışçılarla kaynaşma fırsatı buldu. TEVİTÖL Müdürü Azmi Özkardeş, şenliğin tüm paydaşların bir araya gelmesini ve birbirlerini daha yakından tanımalarını sağladığını, önümüzdeki yıllarda da şenliği tekrarlamayı planladıklarını söyledi.

1993 yılında faaliyete geçen, Gebze Muallimköy"deki 416 dönüm arazide kurulu TEVİTÖL"de 200 öğrenci öğrenim görüyor. Okula kabul edilebilmek için öğrenciler üç aşamalı bir sınava tabi tutuluyor. İlk aşamada öğrenciler, İstanbul, Adana, İzmir, Trabzon, Kayseri, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır ve Ankara"daki sınav merkezlerinde genel yeteneklerinin ölçüldüğü bir sınava giriyor. İkinci aşamada mülakata alınan öğrenciler, üçüncü aşamada kampüste 5 gün misafir ediliyor. Bu son aşamada öğrencilerin akademik potansiyelleri, yaratıcılıkları ve takım çalışmasına uygunlukları test ediliyor. Her yıl TEVİTÖL"e kabul edilen 60 öğrencinin 15"i tamamen burslu öğrenim görüyor. Diğer öğrenciler ise başarıları ile orantılı olarak kısmi burs alıyor.
Bugüne kadar yaklaşık 300 öğrencinin diploma aldığı TEVİTÖL"den mezun olanların bazıları dünyanın en iyi üniversitelerinden tam burs kazanırken, büyük kısmı yurt içinde önde gelen üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları