22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tetra Pak Marka Kimliğini Yeniledi
12 Ağustos 2008 Salı 12:55

Tetra Pak Marka Kimliğini Yeniledi

Yeni kurumsal renkleri ve logosundaki küçük değişiklikler ile Tetra Pak, kurumsal kimliğini güçlendirecek.

Tetra Pak dışa açık, dinamik, ileriyi düşünen ve yenilikçi yüzünü daha fazla görünür kılmak, İyi Olanı Korur sloganını paydaşlarına daha iyi anlatabilmek amacıyla kurumsal marka kimliğini yeniledi. Tüm dünyada geçerli olacak yeni kurumsal renkleri ve logosundaki küçük değişiklikler ile Tetra Pak bilinirliğini artırırken, kurumsal kimliğini güçlendirecek.

Tetra Pak küresel marka kimliğini yenilerken, daha evvel yaptığı kurumsal çalışmaları nedeniyle, 72 ülkede faaliyet gösteren bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Superbrandstarafından belirlenen, Türkiye"nin 2007 yılı Süpermarkaları arasında yer aldı.

Tetra Pak cesur, dinamik ve renkli bir görünüme sahip yeni kurumsal marka kimliği ile bugün sahip olduğu karakter özeliklerini en güçlü şekilde yansıtmayı hedefliyor. Müşteri odaklı, değişime ayak uyduran, sorumluluk sahibi, sözünü tutan, çevreye duyarlı ve aktif, güvenilir, hızlı esnek, ilham veren bir kuruluş olmak, Tetra Pak"ın karakter özelliklerini oluşturuyor.

"Tetra Pak faaliyetleriyle tüm paydaşlarını koruyor"

Tetra Pak"ın dünyada her yıl ürettiği 100 milyardan fazla ambalajın üzerinde yer alan İyi Olanı Korur sloganının, ürünün korunmasının ötesinde anlamlar taşıdığına dikkat çeken Tetra Pak Kurumsal İletişim Müdürü Mutlu Tanberk, yeni kimlikleri ile kendilerini daha güçlü bir şekilde ifade edebileceklerini belirtti. Mutlu Tanberk şunları söyledi:

"Tetra Pak köklü bir geçmişe sahip, ama yüzünü geleceğe dönmüş bir marka. Tüm dünyada ambalajlarımızın üzerindeki iyi Olanı Korur sloganı ile tanınıyoruz. Bu slogan ile sadece ürünleri değil müşterilerimizi, onların markalarını, çevreyi, toplumu, çalışanlarımızı, tedarikçilerimizi, koruduğumuzu ifade ediyoruz. Yeni kurumsal marka kimliğimiz ile dışa açık, dinamik, ileriyi düşünen ve yenilikçi olmaktan yana tercihimizi yansıtıyor, bize güç katan farklılıklarımızı daha belirgin bir şekilde ortaya koyuyoruz.

Tetra Pak Türkiye"nin Süpermarkaları arasına girdi

Superbrands International tarafından Türkiye"de bu yıl ikinci kez düzenlenen Türkiye"nin Süpermarkaları Programı"nda, yerli ve uluslararası kuruluşlar arasında en başarılı markalar belirleniyor. Bu yıl uzman bir seçici kurul tarafından, binlerce marka arasından seçilen 26 marka arasında Tetra Pak da yer aldı.

Programda yer almaya hak kazanan firmaların yer aldığı, İngilizce Türkçe basılan Superbrands Kitabı"nın tanıtım gecesinde, Tetra Pak"ın sertifikasını Superbrands International Uluslararası Operasyon Direktörü Rhett Lego"dan Tetra Pak Kurumsal İletişim Müdürü Mutlu Tanberk aldı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları