17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TESK Başkanından Kredi Açıklaması
05 Ağustos 2008 Salı 11:19

TESK Başkanı'ndan Kredi Açıklaması

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 5 bin üretici sanatkara verilecek sıfır faizli krediden memnun olduklarını ancak yararlanacakların kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 5 bin üretici sanatkara verilecek sıfır faizli krediden memnun olduklarını ancak yararlanacakların kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirterek, "Ülkemizde geçmişte yaşanan ekonomik krizler nedeniyle binlerce esnafımız kepenk kapatmış durumda. Binlercesi de borç içerisinde bulunuyor. Bu esnaf ve sanatkarlara da faizsiz kredi verilmeli" dedi.

Palandöken, Sanayi Bakanlığı tarafından Sapanca"da TESK ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri"nin (TESKOMB) katılımıyla düzenlenen arama konferansını değerlendirdi. Palandöken, konferans sonucunda Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan tarafından açıklanan 5 bin üretici sanatkara verilecek kredilerden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Kredinin kapasite raporuna sahip üretici esnaflara verileceğini belirten Palandöken, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk 6 ayı ödemesiz, 3"er ay aralıklarla 18 ayda geri ödenecek ve faizsiz olarak verilecek krediyi olumlu ve önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Bundan dolayı Hükümetimize ve Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Ancak bu sınırlı desteğin arkasının da gelmesini bekliyoruz. TESK olarak AB ile ortaklaşa yürüttüğümüz ve halen devam eden Kadın Girişimcilik Projemize dahil girişimcilik eğitimi gören 6 bin kadınımıza da bu imkan verilmeli. Özellikle eğitimler sonucunda girişimci olan ve TESK"e bağlı odalara üye olarak iş yeri açan kadınlarımıza da bu kredi desteği verilmeli."

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan tarafından açıklanan faizsiz sanatkar kredisinden yararlananların kapsamının genişletilmesi gerektiğini de ifade eden Palandöken, "Ülkemizde geçmişte yaşanan ekonomik krizler nedeniyle binlerce esnafımız kepenk kapatmış durumda. Binlercesi de borç içerisinde bulunuyor. Arama konferansının amacı Değişim, Dönüşüm ve Destek olduğuna göre geçmişte iflas edip kepenk kapatan ve yeniden iş yeri açmak isteyenler ile iş yerinde değişim ve dönüşüm yaparak çağa ve rekabet ortamına ayak uydurmaya çalışmak isteyen esnaf ve sanatkarlara da faizsiz kredi verilmeli" dedi.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları