04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TESİD’in 23. Genel Kurulu Yapıldı
03 Şubat 2012 Cuma 12:26

TESİD’in 23. Genel Kurulu Yapıldı

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı 31 Ocak 2012 tarihinde yapıldı.

Genel Kurula katılan TESİD üyeleri, ülkemiz ekonomisinde son derece kritik bir öneme sahip olan elektronik sanayinin sorunları, alınması gereken önlemleri ve derneğin faaliyetleri ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Toplantıda dernek tüzüğüne göre dernek organlarında iki yıl görev süresi dolan üyeler ibra edildi ve tüm organlara yeni üyeler seçildi.

Genel Kurul’un ardından yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Netaş CEO’su C.Müjdat Altay, bir kez daha TESİD’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Seçimlerin ardından, sektörle ilgili görüşlerini belirten Altay, “Elektronik sanayi geçtiğimiz yıl  %10 büyüdü. 2010–2011 döneminde, toplam 20 Milyar ABD Doları tutarında üretim ve 10 Milyar ABD Doları tutarında ihracat gerçekleştirildi. Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşması açısından büyük öneme sahip olan elektronik sanayinin, 2023 yılında 25 Milyar Dolar ihracat hacmine ulaşmasını hedefliyoruz.” dedi. Türkiye’de ArGe alanında atılan kalıcı adımların, elektronik sektörünün, bilhassa uluslararası platformda rekabet edebilirliği için çok değerli olduğunu kaydeden Altay, sektörün yılda %2 oranında ArGe yatırımı yaptığını, artık ArGe çıktılarının ticarileştirilmesine odaklanılması gereğini vurguladı. Altay, “İleri teknolojiye dayanan elektronik sektörü rekabet gücünü artırabilmek için teknolojiyi geliştirmek zorunda. Ancak ArGe çıktılarının süratle ticarileştirilebilmesinin teşvik edilmesi ve ilk önce yerli pazarda yer bulması, bu alanda bölgesel lider olabilmemiz için hayati önem taşıyor.”dedi.

Elektronik sanayinde KOBİ’lerin çok önemli bir rol oynadığını belirten Altay, TESİD’in geçtiğimiz iki yıl içinde üye sayısını %23 oranında arttırdığını ve üyelerinin %80’ini KOBİ’lerin oluşturduğunu belirterek, “önümüzdeki iki yıl, güçlü bir sivil toplum örgütü olarak, tüm paydaşlarla işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürecek, Türkiye’ye katma değer yaratacağız” dedi.

 

YÖNETİM KURULU
1) C. Müjdat ALTAY NETAŞ

2) İlter TERZİOĞLU TURKCELL

3) Celalettin DİNÇER TÜRKTELEKOM

4) Baki ŞENSOY ASELSAN

5) Erkan DUYSAL ARÇELİK

6) Prof.Dr. Sıddık YARMAN SAVRONİK

7) Armağan ŞAKAR ELEKTRA

8) Nazım ÖZDEMİR EXPER

9) Levent ILGIN INFORM

DENETLEME KURULU

1) Ömer AYDIN NETAŞ

2) Aziz Can YÜCETÜRK VODAFONE

3) Ahmet ÇELEBİ ARÇELİK

YÜKSEK DANIŞMA KONSEYİ

1) Cengiz ERGENEMAN ASELSAN

2) Tahsin YILMAZ TTNET

3) Hasan SÜEL VODAFONE

4) Ali KANÇAL ALCATEL

5) Cengiz ULTAV VESTEL

6) Erkan AKDEMİR AVEA

7) Erbil PAYZIN PAYZIN Dan.

8) Faik EREM ENTES

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları