23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Finalistleri Açıklandı
22 Kasım 2007 Perşembe 11:35

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Finalistleri Açıklandı

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nin 2007 yılı finalistleri belirlendi. Büyük Firma alanında beş, KOBİ alanında dokuz firma olmak üzere toplam 14 firma finale kaldı.

1999 yılından bu yana her yıl düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, Türk elektronik ve bilgi teknolojileri sanayinde yenilik ve yaratıcılık konusunda başarılı firmaların ve ürünlerinin Türk kamuoyunda ve sektör içerisinde başarılarını vurgulamayı hedefliyor.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri için toplam 18 şirket ve proje başvurdu. Konusunda uzman akademisyenler ve sanayiciler tarafından değerlendirilen projeler arasından TESİD Ödül Yürütme Kurulu’nun seçtiği 14 firma finale kaldı. ‘Büyük Firma’ alanında seçilen beş finalist firma, Airties, Aselsan, Avea, Turkcell ve Tübitak Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü (UEKAE) oldu. ‘KOBİ’ alanında ise Argela, EAS, Entes, Ergin, Formül, Mobinex-Venus, Pavo, Telenity ve Vodafone finalistler arasında yer aldı.

Günümüzün rekabetçi koşullarında teknoloji alanında yenilikçi ve yaratıcılığın önemini belirten TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Suat Baysan TESİD ödülleri ile ilgili şunları söyledi: “Elektronik ve bilgi teknolojileri alanında, hızlı teknolojik değişimler sayesinde kullanıcı ihtiyaçlarının karşılanması için her geçen gün yeni ve değişik seçenekler sunuluyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişimin hızı göz önüne alındığında, teknolojik yenilik (inovasyon) ve yaratıcılık en önemli kriterler olarak karşımıza çıkıyor. TESİD olarak 1999 yılından beri aralıksız olarak verdiğimiz bu ödül aracılığıyla, Türkiye’de hizmet veren şirketleri teşvik etmeyi ve ödüllendirmeyi hedefliyoruz.” Baysan, Türk elektronik ve bilgi teknolojileri sanayinin gelişmesinin ve rekabet gücünü arttırmasının, ülke ekonomisinin dünya ekonomisine uyum sağlaması ve dünya ile bütünleşme sürecinde sosyal refahın yaygınlaşması açısından büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Son dönemde satın aldığı şirketler ve iş ortaklıkları ile bilişim teknolojileri alanında önemli yatırımlar yapan Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleşen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 2007’de, kazananlar 6 Aralık 2007 günü son jüri değerlendirmesinden sonra belirlenecek ve kazanan firmalar aynı gün Kadir Has Üniversitesi’nde yapılacak bir törenle ödüllerini alacak.

Türk Telekom’un yanı sıra Alcatel Lucent, Aselsan, Beko, Havelsan, Sun Microsystems, TTGV, Turkcell ve Vodafone TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 2007’yi destekleyen firmalar arasında yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları