25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TESİD Argelayı Ödüllendirdi
31 Aralık 2010 Cuma 13:01

TESİD Argela'yı Ödüllendirdi

Argela, geliştirdiği "Yakınsamalı Kablosuz Ev İletişim Merkezi" ürünüyle TESİD'in 2010 Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri'nde Büyük Firma Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü'nü kazandı.

Telekom çözümleri sağlayıcısı Argela, sunduğu "Yakınsamalı Kablosuz Ev İletişim Merkezi" ürünüyle Türk Elektronik Sanayicileri Derneği"nin (TESİD) 2010 Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında Büyük Firma Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü"nü aldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım"ın katılımıyla bugün Kadir Has Üniversitesi"nin Cibali Yerleşkesi"nde düzenlenen törende ödülü Argela Genel Müdürü Bülent Kaytaz aldı.
Argela"nın geliştirdiği yakınsama çözümlerini tek bir üründe bir araya getiren Yakınsamalı Kablosuz Ev İletişim Merkezi, dışarıdaki baz istasyonlarına ihtiyaç duymadan 3. Nesil (3N) mobil iletişim sistemleri için bina içi ortamlarda gelişmiş kapsama alanı yaratan Femtocell özelliğinin yanında Kablosuz ADSL Modem, Ev Otomasyonu, Setüstü TV Kutusu ve Sesli/Görüntülü Haberleşme özelliklerini de taşıyor.
Yakınsamalı Kablosuz Ev İletişim Merkezi ürününün temelini oluşturan Femtocell, 3N mobil servislerin yaygınlaşması için gereken yatırımları hafifletecek, böylelikle mobil kullanıcılara daha ekonomik ve hızlı internet bağlantısı sunulmasını sağlayacak yeni bir teknolojiye sahip. Genellikle ADSL modem büyüklüğünde tasarlanan ve baz istasyonu yetenekleri taşıyan cihaz, 3N mobil servislerini kullanıcının evindeki kablolu genişbant internet erişiminden faydalanarak sağlıyor.
Argela"nın yepyeni bir mühendislik tasarımıyla geliştirdiği üründe, Femtocell erişim noktası ile ADSL modemin yakınsanmasının yanı sıra IPTV"nin ve diğer ev cihazlarının da aynı kutuda yer alarak bir elden kontrol edilmesi söz konusu. Kullanıcı TV izlerken mobil telefonuna Femtocell üzerinden bir çağrı geldiğinde yayının durdurulması ve konuşma bittiğinde kaldığı yerden devam etmesi, ürünün ayırt edici özelliklerinden biri.
Cep telefonlarının Femtocell kapsama alanına girmesiyle elde edilen lokasyon bilgisi ise, yeni çözüm ve hizmetleri de beraberinde getiriyor. Örneğin ev kullanıcılarına kendi profillerine yönelik reklamların gösterilmesi, ebeveynler tarafından çocuklarının eve geliş ve gidişleri ile kimleri aradıklarının ya da kimlere mesaj attıklarının takip edilebilmesi, kullanıcıların eve geldiğinin bilgisi ile önceden verdikleri siparişin teslimi, tanımlanan kurallar ile eve gelen kullanıcılara not amaçlı SMS iletilmesi, 3N video konuşması sırasında videonun TV"ye yansıtılmasıyla evdeki herkesin aynı görüntüyü görmesinin sağlanması ve açık erişime kısıtlı olarak olanak verilmesiyle kayıtlı kullanıcılar dışında kimlerin evin yakınına geldiğinin güvenlik amacıyla izlenebilmesi mümkün olacak.
İşletmeler tarafında ise sık gelen kullanıcılara indirim veya promosyon sağlanması ya da SMS bazlı sıralama sistemleri ile banka ve hastane gibi yoğunluğun yüksek olduğu yerlerdeki bekleme sürecinin sıra yaklaştıkça kullanıcıya SMS ile haber verilmesi yoluyla iyileştirilmesi gibi çözümler gündeme gelebilecek.
Argela Genel Müdürü Bülent Kaytaz, "Argela olarak kurulduğumuz 2004"ten bu yana hayatı kolaylaştıracak ürün ve teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Yakınsamalı Kablosuz Ev İletişim Merkezi de mevcut ADSL bağlantısından daha fazla verim sağlayarak ev kullanıcılarına daha düşük maliyetle daha hızlı internet sunulmasını sağlayacak yenilikçi bir ürünümüz. Bu ürünün yenilikçiliğinin TESİD tarafından ödüllendirilmesi bizi hem gururlandırıyor, hem de hali hazırda Türkiye de ve yurtdışı operatörlerde deneme çalışmalarımızı daha büyük bir heyecanla sürdürmemiz adına bizi cesaretlendiriyor" dedi.
Argela Hakkında:
Telekom operatörleri için yenilikçi teknolojiler ve yeni nesil çözümler üreten Argela, bir Türk Telekom grup şirketidir. Bugün ürünleri, dünyada pek çok operatör tarafından kullanılmakta olan Argela, bu operatörlere sunmuş olduğu çözümlerle milyonlarca aboneye servis vermektedir. Argela"nın çözümleri arasında hedefli reklam platformu, Web TV, IPTV, yakınsama ağ geçidi ve femtocell yer almaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları