25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terremark Dünya Liderleri Arasında
27 Aralık 2011 Salı 13:31

Terremark Dünya Liderleri Arasında

Gartner Inc. tarafından dünyanın en büyük bulut bilişim şirketlerini kapsayan Magic Quadrant Servis Olarak Bulut Altyapısı 2011 raporu açıklandı.

Bir Verizon Şirketi olan Terremark, Gartner Inc. tarafından Magic Quadrant Servis Olarak Bulut Altyapısı 2011 raporunda liderler çeyreğinde konumlandırıldığını duyurdu. Magic Quadrant, Gartner'ın belirli üreticilerin yine Gartner tarafından ilgili pazara ilişkin tanımlanan kriterlere göre ne ölçüde başarılı olduğuna yönelik olarak yaptığı analizi ortaya koyuyor.

Gartner’ın raporuna göre, “Liderler kendilerini, mükemmel bir hizmet sunarak ve geleceğe yönelik iddialı bir yol haritası çizerek farklı kılıyorlar. Genellikle çok çeşitli çözümler için hizmet veriyorlar  ancak her alanda en yüksek düzeye ulaşmıyorlar ve her zaman belirli bir ihtiyaç için en iyi sağlayıcı olmayabiliyorlar. Bu firmalar, pekçok referans müşteriye sahip olup başarılı bir performans sergiliyorlar.”

Rapora göre Gartner Genel Bulut Bilişim hizmetlerinde Servis olarak Altyapı’yı (IaaS’)ı şöyle tanımlıyor: “Bir servis sağlayıcı tarafından, bilişim kaynakları ve beraberinde sunulan depolama ve ağ özelliklerinin talep üzerine müşteriye sunulduğu, standartlaştırılmış, son derece otomatize edilmiş, kitlesel ve çok kullanıcılı bir servis. Müşteri, tüm altyapı için yönetim konsolu olarak kullanılabilen Web tabanlı grafik kullanıcı arabirimi(UI) ile, altyapı kaynaklarını kendi ihtiyacına göre atayabilmekle birlikte; API ile altyapıya erişim de sağlanabilmektedir.

Konuyla ilişkin bir açıklama yapan Terremark Başkanı Kerry Bailey; “IaaS Sservis Olarak Altyapı) şeklindeki Bulut Bilişim, şirketlerin ve devlet kurumlarının BT kaynaklarını sağlama, devreye alma ve dağıtma şekillerini dönüştürmekte ve benzersiz çözümlerimizin Terremark’ı gelişen bu sektördeki tartışılmaz lider olarak konumlandırdığını düşünüyoruz. Terremark ve Verizon’un çığır açan IaaS hizmetleri ile CloudSwitch tarafından sunulan sanal sunucu taşıma yeteneklerinin bir araya gelmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına hitap eden eksiksiz bir çözüm portföyü sağladı. Gartner’ın yaptığı değerlendirmenin, bu yeni oluşan pazara yatırım yapmaya yönelik stratejik yaklaşımımızın pazardaki gelişmeler ve müşterilerimizin gün geçtikçe ilerleyen bulut altyapısından faydalanma beklentisinin artması ile paralel bir şekilde yürütüldüğünün altını çizdiği kanısındayız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları