04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Termikel, IFAya Katıldı
12 Eylül 2008 Cuma 12:25

Termikel, IFA'ya Katıldı

29 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Almanya Berlin'de gerçekleştirilen fuarda, Termikel'in de aralarında bulunduğu birbirinden önemli beyaz eşya markaları yeni ürünlerini tanıttı.

Bu sene ilk kez mutfak cihazlarının da yer aldığı ve ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi gören IFA 2008 Fuarı"nda önemli Türk markaları da yerlerini aldı. Faaliyete geçirdiği yeni beyaz eşya fabrikasının verdiği ivmeyle, çeşitlilik ve teknoloji olarak daha da hızlı ilerleyen Termikel de IFA Fuarı"nda geliştirdiği solo ve ankastre fırın, ankastre ocak, ankastre buzdolabı, bulaşık makinesi ve davlumbazlarını sergiledi. Büyüyen ürün gamının yanı sıra beyaz eşya sektöründe Türkiye"nin ilk 3 ihracatçısından biri olduğunun bir kez daha altını çizdiğini belirten Termikel yetkilileri, 2008 içerisinde faaliyete geçen yeni üretim tesisleri ile var olan ihracat pazarlarını artıracaklarını ifade etti.

58 yıllık bir Türk markası olan Termikel"in hayata geçirdiği yeni tesisleri ile ilgili olarak İhracat Müdürü Murat Dizioğlu, 60.000 m2 açık alan üzerine inşa edilen 45.000m2"lik ileri teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinin Türkiye"nin en büyük ilk 5 fırın fabrikası içerisinde yer aldığını belirtti. Yıllık 1.500.000 ankastre ve solo fırın üretim kapasitesine sahip olduklarını belirten Dizioğlu; 2009 yılı içerisinde Avrupa piyasalarının durgunlaşacağını öngördüklerini, bu koşullar içerisinde çevre dostu ürünleri daha ekonomik üretme kabiliyeti olan firmaların öne çıkacağını aktardı.

IFA Fuarı"nı beyaz eşya sektörü açısından da değerlendiren Murat Dizioğlu, ilerleyen yıllarda bu fuarın, sektörün önemli buluşma noktalarından biri olacağını öngördüklerini ifade etti. Avrupa"nın bu anlamda bir merkez olmaya devam edeceğini belirten Dizioğlu, Türkiye"nin de yakın zaman içerisinde dünya beyaz eşya sektörünün buluşma noktalarının başında geleceğinin altını çizdi. Büyük üretim tesislerinin yer aldığı Türkiye"nin; üreten ve satan bir ülke olarak ilerleyebilmesi için, tasarım ve Ar-Ge alanlarına ayrıca önem vermesi gerektiğini, sektörün şu an içerisinde bulunduğu dönem göz önünde tutulduğunda, ancak teknoloji ve estetik unsurlarla fark yaratılacağının mümkün olduğunu söyledi. Bu sebeple trendlerin giderek ekolojik ürünlere doğru kaydığına işaret eden Murat Dizioğlu, 2009 yılı içerisinde düşük ısı değerlerine sahip, cihaz emniyet sistemlerinin artırıldığı fırınların Termikel üretim bantlarında daha çok yer alacağını ifade etti.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları