26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teradataya Deneyimli Çözüm Mimarı
05 Mart 2012 Pazartesi 23:51

Teradata'ya Deneyimli Çözüm Mimarı

Teradata Türkiye’de, veri ambarı ve iş zekası alanlarındaki deneyimiyle dikkat çeken Nezih Sözdinler, Çözüm Mimarı olarak atandı.

Veri ambarı alanında lider konumda bulunan Teradata Türkiye, deneyimli isimlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Uzun yıllardır veri ambarı ve iş zekası alanlarında farklı pozisyonlarda görev yapmakta olan Nezih Sözdinler, Teradata Türkiye Çözüm Mimarı olarak atandı.

1975 yılında doğan ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi MBA programında tamamlayan Nezih Sözdinler, profesyonel iş yaşamına 1997 yılında Dışbank Bilgi İşlem Bölümü’nde Yazılım Mühendisi olarak başladı. 2000 yılında çalışmaya başladığı Turkcell Grup’ta iş zekası sistemleri ile ilgili Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Mimarı, Takım Yöneticiliği ve son olarak da İş Zekası Sistemleri Birim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Veri ambarı ve iş zekası uygulamaları konusunda geniş bir tecrübeye sahip olan Sözdinler, çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları