28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teradatadan Kurumsal Zeka Zirvesi
03 Mayıs 2009 Pazar 10:38

Teradata'dan Kurumsal Zeka Zirvesi

Teradata, geleneksel olarak gerçekleştirdiği bilişim zirvesinin 14.sünü bu yıl İstanbul'da Cevahir Kongre Merkezi'nde düzenledi.

Veri ambarı ve iş zekası alanında dünya lideri Teradata, geleneksel olarak gerçekleştirdiği bilişim zirvesinin 14.sünü bu yıl İstanbul"da Cevahir Kongre Merkezi"nde düzenledi. 26- 29 Nisan tarihleri arasında dünyanın her yerinden 1000"e yakın profesyonelin takip ettiği etkinliği, küresel kriz ortamında bütün dikkatleri üzerine çekti.

Teradata ve SAP Ortaklığı Duyuruldu
Teradata EMEA Bölge Başkanı Hermann Wimmer, "iki lider firmanın ortaklığı kurumların iş yaparken kullandıkları verilerinin değerini ortaya çıkartacak" diye yorumda bulundu. Wimmer ayrıca, Teradata"nın müşterileri olan Carrefour, UniCredit, Banque Accord, GKV-Spitzenverband, Alior Bank, BBVA"nın duyurusunu yaptı. Teradata Şirketi"nin 2008 yılı toplam cirosu 1,762 milyon Dolar olarak ifade edildi.

Ayrıca, Teradata Türkiye Müdürü Jonathan Klaus etkinlik için şunları söyledi:
"Teradata, her sene Avrupa"nın önemli lokasyonlarda özel bir İş Zekası zirvesi organize eder. Bunun amacı, mevcut ve olası müşterilerimizi biraraya getirip Kurumsal Veri Ambarı ve İş Zekası alanlarındaki tecrübelerini paylaşmalarını sağlamaktır. Bunu bir nevi "en iyi çalışmalar" organizasyonu olarak da düşünebilirsiniz. Aynı zamanda, müşterilerimizin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz pazarda yeni eğilimler ve etkileri üzerinde konuşmak için hem akademik hem de endüstri alanlarında dünyaca ünlü profesyonelleri de bir araya getiriyoruz."

"Guru"lar Yol Gösterdi
Etkinlikte dikkatleri üzerine çeken bir diğer isim, The Economist dergisinin "Mr. Creativity" seçtiği, geleceğin teknolojisi alanında otoritelerden biri olarak kabul görülen John Kao. Kao "inovasyonun kapalı kapılar ardında başarıya ulaştıramayacağını, sürece dışarıdan "gelişim ve kesinti" sunacak bir kaynak müdahalesinin gerektiğini" belirtti.

Etkinlikte diğer önemli isim olan, üst üste 3 kez Avrupa Şampiyonluğu "Altın Ayakkabı" ödülü kazanan, 2008"de Uluslararası Engelliler Atletizm Olimpiyat Oyunları"nda Büyük Britanya takımının üyesi ve Clydesdale Bankası"nın kıdemli hisse ortağı, görme engelli futbolcu David Clarke söz aldı. Clarke, engelli ya da değil her kim olursa olsun, başarıya ulaşmada kişisel eğitimin önemine dikkat çekti. Sorumluluğunu üstlendiği Clydesdale Bankasının şubesini 11 ay içerisinde sıfırdan başlayıp 24 çalışanıyla kara geçen bir birime dönüştürdüğünden bahsetti.

Kriz Ortamında Kurumlara İlaç Gibi Öneriler
Özellikle içinde bulunduğumuz "durgun" dönemlerde, Teradata"nın dirençliliği, yenilikçi profili ve sektöre odaklı analitik çözümleri, gerçek rekabet üstünlüğü ve avantajı sağlıyor. Teradata, bu konferansta, süreç verimliliğini arttırarak ve kurumsal kültürle birleştirerek, analitik zekayı operasyonel uygulamalarda nasıl derinleştirdiğini paylaştı. Böylece etkinlik Avrupa, Orta Doğu ve Afrika"daki çeşitli kurumların sağladığı fark ve faydayı gerçek başarı öyküleri ile gözler önüne serdi.

Teradata Aktif Kurumsal Zeka Platformu, dünyanın en güçlü, en ölçeklenebilir ve en güvenilir teknolojilerini baz alıyor. Bu özellikleri sayesinde Teradata, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde bulunan lider kurumlar tarafından en büyük ve yoğun veri yönetimi uygulamaları için tercih edilen isim olduğunu bir kez tekrarladı.

Pek çok sektörden 1000 civarı katılımcının ağırlandığı konferasta, hepimizin yakından tanıdığı eBay, HSBC, Nokia, Vodafone, Lufthansa gibi Teradata müşterilerinin ve Teradata"nın üst düzey yöneticileri ve uzman danışmanları bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştı. Katılımcılar ilgi alanları ve sektörleri doğrultusunda istedikleri oturumlara katılarak kendi programlarını belirledi, hatta söz konusu konuşmacılarla birebir tanışıp konuşma fırsatı yakaladı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları