24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teradata’dan ADW Özel Bulut
24 Temmuz 2012 Salı 15:20

Teradata’dan ADW Özel Bulut

Teradata ADW Private Cloud, şirketlere daha fazla kaynak kullanımı ve self servis sağlıyor.

Bilgi işlem kaynaklarını merkezileştirmek, paylaşımlı kullanmak ve kullanım oranlarını yüzde 60 ya da daha üstüne kadar artırmak kurumsal özel bulut yaklaşımı ile mümkün. Bir Gartner analistinin CIO dergisine söylediğine göre , bugün sanallaştırmayı benimseyen çoğu şirket tarafından, sanallaştırılmış sunucuların hazır olan işlem gücünün sadece yüzde 25 kadarı kullanılıyor.

Teradata (NYSE: TDC), şirketlerin kaynaklarının daha fazla kullanımını verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardım etmek için “ADW Private Cloud” özelliklerini duyurdu.

Teradata’nın Active Data Warehouse’ı (ADW) yıllardır müşterilerine yüzde 90-100 kaynak kullanım oranı sağlıyor. Çok sayıdaki az kullanılan farklı data mart’ların birleştirilmesi ve merkezileştirilmesi ile birçok organizasyon ve binlerce kullanıcının merkezi bir ADW sayesinde daha verimli kullanılan veri ve analitik özelliklere erişmesi sağlanıyor. Teradata ADW Private Cloud, entegre, özel bir bulut kullanımının kazançlarına ek olarak, kurumların daha iyi kararlar vermeleri ve rekabet avantajına sahip olmaları için daha zengin bilgiler elde etmelerine yardımcı oluyor.

Bir veri ambarı özel bulutu olarak Teradata ADW, bilgi işlem kaynaklarının optimize edilmesi ve tam olarak kullanılmasını garantileyerek bilgi işlem yöneticilerinin önemli bir sıkıntısını doğrudan gideriyor. Veri ambarı sunucularını bir Teradata ADW Private Cloud’da birleştiren BT yöneticileri ve ekipleri, bilgi işlem kaynaklarının tam olarak kullanılmasını garantilerken, 7x24 temelinde yatırımın geri dönüşünü de sağlamış oluyorlar.

Sunucu ve depolama sistemi sayısının azaltılmasına ek olarak, bir Teradata ADW Private Cloud, işgücü masrafları, veri merkezi alanı, güç ve soğutma masrafları da dahil olmak üzere, hem ilk yatırım hem de operasyon masraflarından tasarruf sağlıyor. Bir Teradata ADW Private Cloud’un mimarisi ile şirketler, daha klasik sanallaştırma yaklaşımlarının performans kaybı olmaksızın kazançlar elde ediyorlar.

Bu kaynak kullanımını ve self servis kazançlarını, Teradata ADW Private Cloud’un çeşitli özellikleri sağlamaktadır:

• Sanallaştırılmış kaynaklar – Teradata bütün işlemleri ve depolamayı sanallaştırıyor, böylece kullanıcılar sistem kaynaklarının yerini ve hazır olup olmadıklarını düşünmüyorlar. Bütün iş sorularına, bir performans düşüklüğü olmadan, otomatik olarak zamanında yanıt alıyorlar.

• İş analitiği – Bir Teradata Data Lab, kurumsal kullanıcıların istenen ölçekteki veri setlerini veya yeni prototip analitik fikirleri incelemelerini kolaylaştırıyor.

• İstikrarlı performans – BT biriminin, hibrit depolama ve ‘columnar’ gibi önemli teknolojilerin yanı sıra, Teradata’nın sektöründe lider iş yükü yönetimini kullanarak, kurumsal kullanıcı servisi seviyesindeki beklentileri karşılamasını ve kullanıcı memnuniyetini garanti ediyor. BT biriminin servis seviyesi anlaşmalarının şartlarını yerine getirmesine ve Teradata’nın hibrit depolama ve “columnar” gibi anahtar teknolojilerini içeren lider iş yükü yönetimini kullanarak, müşteri memnuniyetini garanti etmesine olanak tanıyor.

• Esneklik – Kurumsal kullanıcının talebinin artmasına ve azalmasına göre analitik kaynakları dinamik olarak ve gerçek zamanlı olarak sağlıyor.

• Ölçeklenebilirlik – 92 petabyte’a kadar veri ölçeklenebilirliği desteği sayesinde, kullanıcı sayısı, sorgu sayısı ve veri hacmini içeren birden fazla boyutta ortamın kesintisiz bir şekilde ölçeklenmesine izin veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları