17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teradata eCircle’ı Satın Aldı
25 Haziran 2012 Pazartesi 12:55

Teradata eCircle’ı Satın Aldı

Teradata, bulut tabanlı dijital pazarlamada Avrupa lideri konumunda bulunan eCircle’ı satın aldı.

Veri ambarı çözümlerinde global lider konumunda bulunan Teradata ve Entegre Pazarlama Yönetimi yazılımı alanında lider Teradata şirketi Aprimo, bulut tabanlı dijital pazarlamada Avrupa lideri olan Münih merkezli eCircle’ı satın aldı.

Teradata’nın analitik becerilerinden, Aprimo’nun Entegre Pazarlama Yönetimi’nden ve eCircle’ın dijital mesajlaşma çözümünden oluşan güçlü birleşim, pazarlama uzmanlarının müşteri kazanımı ve gelir artırımı için Büyük Veri yaklaşımını kullanarak, online ve offline kanallarda entegre müşteri deneyimleri oluşturmalarını sağlayacak. Dijital pazarlama profesyonelleri dilerlerse eCircle çözümünü tek başına kullanma seçeneğine de sahip olacaklar. Satın alma ile birlikte Avrupa’nın en büyük pazarlama uygulamaları sağlayıcısı da doğmuş olacak ve eCircle çözümleri tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Günümüzde Büyük Veri uygulamalarının yüzde 45’ten fazlası pazarlamaya yönelik olarak gerçekleşiyor. Bugün 6 milyar dolar büyüklüğünde bir pazar fırsatı sunan sosyal medya, e-posta ve mobil pazarlama pazarının 2016 yılında 16 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. eCircle’ın dijital pazarlama uygulamalarının katılımıyla Aprimo’nun Entegre Pazarlama Yönetimi stratejisi daha da gelişecek ve pazarlama profesyonelleri tüm kanallara entegre, hedefli, tutarlı ve kişiselleştirilmiş kampanyalar gerçekleştirebilecekler.

Teradata, Aprimo ve eCircle ürünleri şu bileşenlerden oluşuyor:

• Bulut üzerinden, dijital, kampanya ve operasyonel uygulamalar da dahil olmak üzere, tüm pazarlama uygulamalarına erişim sağlayan bir Entegre Pazarlama Yönetimi çözümü. Böylece daha kısa pazara çıkış süresi, daha kolay kullanım ve daha az BT karmaşası elde edilecek.
• Güvenlik ve gizlilik düzenlemelerine uyumda dünyanın en güçlüleri arasında yer alan hedefli, kişiselleştirilmiş dijital kampanyaların kolayca oluşturulabilme özelliği.
• Yılda yüz milyarlarca mesajlaşmayı destekleyecek şekilde ölçeklenebilen, sosyal, mobil, web ve e-posta için dijital mesajlaşma platformu.
• Çok kanallı veri yönetimi, gelişmiş segmentasyon ve optimizasyon.
• Aprimo dijital pazarlama uzmanları tarafından sunulan mesajlaşma, içerik oluşturma, ‘best practice’ gibi dijital pazarlama servislerine erişim.
• Sosyal, mobil, web ve e-posta kanallarından gelen içeriği uygun öngörülere dönüştüren Teradata ve Teradata Aster Büyük Veri analizi.
• Tümleşik raporlama.

Satın alma ile birlikte, eCircle’ın mevcut kıdemli yönetici ekibi Aprimo’ya katılarak yönetici pozisyonlarında hizmet vermeye devam edecek. eCircle CEO’su Volker Wiewer, Aprimo EMEA Başkan Yardımcısı olarak, hem Teradata EMEA’nın hem de Aprimo’nun yönetim ekiplerinde görev yapıyor olacak. Wiewer, Teradata EMEA Başkanı Hermann Wimmer’e ve Aprimo Başkanı Bob Boehnlein’e bağlı olarak çalışacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları