28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Temsa’dan Öğrencilere Emniyet Kemeri Eğitimi
06 Temmuz 2007 Cuma 14:54

Temsa’dan Öğrencilere Emniyet Kemeri Eğitimi

Temsa, 37 ilde 20 bin anaokulu ve ilköğretim öğrencisine otobüslerde emniyet kemeri kullanımıyla ilgili eğitim verdi.

Temsa, Emniyeti Belden Bırakmayın sloganlı sosyal sorumluluk projesini anaokulu ve ilköğretim öğrencileriyle buluşturdu. Temsa’nın otobüslerde emniyet kemeri takmanın gerekliliği konusunda 37 ilde düzenlediği eğitim çalışmaları, öğrenciler, eğitimciler ve veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Temsa, Nisan – Haziran ayları arasında toplam 20 bin öğrenciye ulaştı.

Temsa, İstanbul ve Adana’daki anaokullarında 6 bin öğrenciye eğitim verdi. Temsa, yaşları 3 ila 6 arasında değişen çocuklara, emniyet kemeri kullanımını karikatürist Salih Memecan’ın hayat verdiği Sizinkiler karakterleriyle eğlenceli ve interaktif bir şekilde anlattı. Çocuklar, Temsa ekiplerinin dağıttığı boyama kartonlarını boyadı, eğlenerek öğrendi.

Temsa, Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 35 ilde gerçekleştirdiği turne kapsamında ise 14 bin öğrenciye ulaştı. Akbank Çocuk Tiyatrosu ortaklığıyla öğrencilere, otobüslerde emniyet kemeri kullanmanın önemi, kısa parodi ve görsel materyallerle anlatıldı.

Ülkemizde yolcu taşımacılığının %95’inin karayollarında yapıldığına ve her yıl trafik kazalarında 10 bin kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Temsa, Emniyeti Belden Bırakmayın sosyal sorumluluk projesiyle kazalardaki ölüm ve yaralanma oranlarını minimuma indirmeyi hedefliyor. Emniyet kemerinin önemi konusunda toplumu bilinçlendirmeye genç kuşaklardan başlayan Temsa, yeni öğretim döneminde de projeyi Türkiye’nin dört bir yanındaki anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine ulaştırmayı planlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları