25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TELPA, Bircom Ürünlerini Seçti
16 Aralık 2011 Cuma 21:32

TELPA, Bircom Ürünlerini Seçti

TELPA, Bircom tarafından sunulan yeni nesil SIP DECT sistemi Xpeech SIP DECT’i mevcut santraline entegre bir şekilde kullanarak, ofis içinde görev yapan çalışanlarının mobil iletişim ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılıyor.

Türkiye'deki ilk GSM sisteminin hizmete başladığı 1994 yılından bu yana cep telefonu ve mobil data ürünlerinin dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürüten TELPA Telekomünikasyon, haberleşme altyapısında mobil çözüm olarak Bircom güvencesiyle sunulan Xpeech SIP DECT’i tercih etti.

Sektöründe lider konumda bulunan TELPA, yüzlerce çalışanına ileri teknoloji ve modern iletişim olanakları sunma hedefiyle, kullanmakta olduğu Avaya Communiciation Manager (ACM) santralinin kablosuz iletişim çözümüne Xpeech SIP DECT sistemini dahil etti.

Xpeech SIP DECT ile TELPA’nın İstanbul Levent’te yer alan ve grup şirketleri ile birlikte kullanılan, 5 katlı yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik merkez binasının kapsamasını başarıyla sağladıklarını belirten TELPA Bilgi Teknolojileri Network ve Call Center Sistemleri Uzmanı İhsan Öğren, sistemin fiyat performans oranından çok memnun olduklarını kaydetti. Xpeech SIP DECT’in Avaya santralleri ile sorunsuz bir şekilde entegre olduğunu vurgulayan Öğren, “İç iletişim ve çağrı merkezi altyapımızda uzun süredir kullanmakta olduğumuz ACM santralinde mobil çözüm ihtiyacı olarak tercih ettiğimiz Xpeech SIP DECT sistemi beklentilerimizi tamamen karşıladı. Binamızı az sayıda baz istasyonu ile kapsayarak ihtiyaç duyduğumuz mobiliteyi elde ettik. Ürünün hem fiyat / performans oranı düşük hem de yönetim arayüzü son derece kullanıcı dostu. Ayrıca el terminalleri de şık, zarif ve sağlam” diye konuştu.

TELPA’nın kurulduğu günden bugüne teknoloji yatırımlarına her zaman yüksek derecede önem verdiğinin altını çizen İhsan Öğren sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurum kültürümüzün de önemli bir parçasını oluşturan teknoloji yatırımlarını yaparken ürünlerin performansını tüm yönleriyle değerlendiriyoruz. Türkiye’nin önde gelen iletişim çözümleri sağlayıcısı Bircom güvencesiyle sahip olduğumuz Xpeech SIP DECT sistemi, tüm değerlendirme süreçlerimizi başarıyla geçerek, beklentilerimizi eksiksiz olarak karşılayan bir performans sunuyor.”

TELPA gibi telekom sektöründe önde gelen bir şirketin iletişim çözümü olarak Xpeech SIP DECT’i tercih etmesinin önemine dikkat çeken Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu, “Yeni nesil IP telefon santrallerinde mobil abonelerin yaşadığı en büyük sorunlar, WiFi teknolojisi ile çalışan el terminallerinin kısa pil süreleri ve ses haberleşmesini destekleyecek WiFi altyapısı yani kapsama maliyetleri olarak sıralanıyordu. Xpeech SIP DECT çözümüyle HD ses kalitesi ve tek şarjla bir haftaya yakın konuşma süreleri muhteşem bir fiyat/performans oranıyla birleşiyor; sonucunda da rakipsiz bir mobil iletişim eklentisi doğmuş oluyor. Xpeech DECT ürünleri, arkasındaki Bircom deneyimi ile TELPA gibi büyük şirketlere her tür ofis yapısında kesintisiz iletişim sağlıyor. Yeni nesil ürünlerimiz ile IP telefon santrallerine hareket katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ergonomik el terminali, hafif ve dayanıklı baz istasyonu
Kablolama maliyetlerini ortadan kaldıran, kolay kurulum ve yönetim özellikleriyle dikkat çeken Xpeech SIP DECT sisteminin el terminali, modern ve ergonomik görünümüyle ofislerin şıklığını tamamlamanın yanı sıra hafif yapısıyla da taşınabilirliği artırıyor.

Xpeech SIP DECT’in hafif ve dayanıklı yapıya sahip olan baz istasyonu, DECT GAP standardında kapalı alanda 50, açık alanda ise 300 metreye kadar kapsama alanı ile her tür ofis yapısında kesintisiz iletişimin kapılarını açıyor. 200 el terminalinin kaydedilebildiği sistemin 10 kanallı baz istasyonu, bu terminallerin kabloya gerek olmadan, kullanıcı dostu arayüzü ile çok kolay bir şekilde güncellenebilmesini de sağlıyor.

Aynı ağda 40’a kadar baz ünitesi kullanmayı sağlayan, ölçeklenebilir ve birden fazla baz istasyonu yönetici (master) seçmeye olanak veren yedekli yapısı ile olası bir arıza durumunda bile kesintisiz iletişim sunan ürün, WiFi dostu RF teknolojisine de sahip. Böylece, Xpeech SIP DECT sistemi, kablosuz hiçbir cihazın çalışmasına engel olmadan konumlandırılabiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları