25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tellcoma Mutlu Bina
11 Eylül 2008 Perşembe 16:37

Tellcom'a Mutlu Bina

A4 Mimarlık, Tellcom için aklı ve estetiği bir araya getirerek, çalışanların verimliliğini artıracak Mutlu Bina'yı yarattı.

Pek çok özgün tasarımı portföyünde bulunduran A4 Mimarlık, Turkcell grup şirketlerinden Tellcom için hazırladığı projeyi, beklentiler, finansal sınırlar ve belirtilen süre dahilinde başarıyla tamamladı. Proje kapsamında Esentepe"de yer alan Karamancı Plaza, çalışanların mutluluğunu ve verimliliğini artıracak akıllı binaya dönüştürüldü. Tellcom, 8.500 m2 büyüklüğünde, 800 kişi kapasiteli binaya A4 Mimarlık"ın başarılı organizasyonuyla iki ay gibi kısa bir sürede taşındı. Binada iş ve çalışan verimliliğini artıran hiçbir detay unutulmadı.

Sektöründe 5 yıl içerisinde uluslararası düzeyde aranılan bir firma haline gelen A4 Mimarlık Tellcom projesi kapsamında bina içinde çok özellikli mekânlar tasarladı. Özel bir videowall sistemini de içine alan, Türkiye"nin her noktasına network sistemi ile bağlantı sağlayan ve konferans tipi çalışma düzeni ile tasarlanmış olan NCC (Network Control Center); 800 kişi kapasiteli ofis sistemi, modern tasarımıyla öne çıkan konferans salonuyla ve tüm detaylarıyla kusursuz olarak tamamlandı. Fark yaratan ayrıntılarıyla öne çıkan Tellcom projesinde çatı katındaki ışık verimi % 80 artırılarak çalışanlar için kafeterya ve fitness salonlarından oluşan sosyal alanlar oluşturuldu.

Çağdaş mekanlar yaratmayı benimseyen A4 Mimarlık"ın Genel Koordinatörü Mimar Erdem Argun, mimari anlayışlarında tasarım kadar fonksiyonelliğin de önemli olduğunu vurgulayarak "Taahhüt ettiğimiz projeleri en kısa zamanda, en düşük maliyet ve en iyi kalite anlayışıyla gerçekleştiriyoruz. Tüm projelerimizde mekanlarda zamanlarını geçirecek olan insanların mutluluğunu esas alıyoruz, bu projemizde de Tellcom"un genç ve yenilikçi konumlamasına uyan bir tasarım yaptık" diye konuştu.

2004"te Mimar Erdem Argun ve Mimar Argun Alıcı tarafından kurulan A4 Mimarlık, her projesinde birbirinden farklı, özgün, mekanların ruhunu ortaya çıkaran, kentsel dokuyu önemseyen yaratıcı projeleri yarattı. A4 Mimarlık, orta ve büyük ölçekli ofisleri, endüstriyel yapıları, konut ve turizm yapılarını, stüdyo, showroom, mağaza ve finansal kuruluşlar gibi projeleri, profesyonel bakışını katarak müşterilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturuyor. Tasarım ve proje, proje yönetimi, inşaat ve iç mimari gibi uygulamalarda 2004"ten bu yana binlerce metrekare proje gerçekleştirerek istikrarlı büyüme trendini günümüze kadar sürdüren A4 Mimarlık, yeni projelere hayat vermeye devam ediyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları