26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tellcom, Uydu Merkezi Kurdu
29 Nisan 2009 Çarşamba 15:06

Tellcom, Uydu Merkezi Kurdu

Tellcom, Uydu Telekomünikasyon Hizmeti lisansı almasının ardından Ankara Söğütözü’nde Uydu Merkezi kurdu.

Yenilikçi telekom operatörü ve Turkcell grup şirketi Tellcom, “Uydu Telekomünikasyon Hizmeti” lisansı almasının ardından Ankara Söğütözü’nde “Uydu Merkezi” kurdu. Bu merkez sayesinde Tellcom, karasal altyapının yetersiz olduğu kırsal alanlarda müşterilerine ses, internet, kiralık hat hizmetleri sağlayacak ve alternatif yedekleme ihtiyaçlarını karşılayacak.

Tellcom’un uydu merkezi sayesinde, GSM kapsamasının olmadığı veya acil olarak kapasite artışına ihtiyaç duyulan noktalara uydulu mobil araçlar nakledilecek ve GSM abonelerinin haberleşmelerinin kesintisiz olması sağlanacak. Yüksek teknoloji ve verimliliğe sahip DVB-S2 temelli yer istasyonunun GSM haberleşmesi için kullanımı dünyanın sayılı uygulamaları arasında yer alırken, Türkiye’de ise ilk örnek olma özelliği taşıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Tellcom Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muhittin SAYIN, uydu merkezinin özellikle bankacılık ve telekomünikasyon gibi sektörlerin mobilite sorununu çözmede önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

Kiralık hat ve VPN hizmetleri alan müşterilerinin karasal hatlarını uydu üzerinden yedekleyebilecek olan Tellcom, mobil sistemlerin merkez bağlantılarını da yine bu uydu merkezi üzerinden gerçekleştirecek. Tellcom böylece, kablo üzerinden verdiği servisleri yedeklediği Radyolink ve EDGE/GPRS şebekesi dışında üçüncü bir alternatife sahip oldu.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları