10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TELKODERden Rekabet Semineri
26 Kasım 2008 Çarşamba 10:59

TELKODER'den Rekabet Semineri

TELKODER, İngiltere Büyükelçiliği ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu ile ortaklaşa düzenleyeceği seminerde Altyapı/Hizmet Ayrımı ve Sanal Mobil Şebeke Operatörlüğü konuları ele alınacak.

Düzenlediği toplantı ve seminerler aracılığıyla her fırsatta siyasetin, devletin ve sektörün ileri gelenlerini buluşturan Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), düzenleyeceği bir seminer ile yine önemli konulara dikkat çekecek. TELKODER"in, İngiltere Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırım Kurumu (UK Trade & Investment) ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) ile ortaklaşa düzenleyeceği "Telekomünikasyon Sektöründe Rekabetin Tesisine Yönelik Yaklaşımlar Semineri" 2 Aralık Salı günü Ankara Gordion Hotel"de gerçekleştirilecek.

TELKODER üyelerinin yanı sıra, üye şirketlerdeki tüm çalışanların ve sektör temsilcilerinin de ücretsiz olarak katılabilecekleri seminerde, Avrupa Birliği ülkeleri arasında serbestleşmenin en etkin uygulandığı ve gelişmiş bir rekabet ortamına sahip bulunan İngiltere"nin "Altyapı/Hizmet Ayrımı (Functional Seperation)" ve "Sanal Mobil Şebeke Operatörlüğü (MVNO) konularındaki uygulamaları mercek altına alınacak.

Toplantıda ayrıca, İngiltere"nin düzenleyici kuruluşu olan OFCOM, yerleşik işletmeci British Telecom"un (BT) temsilcileri ve serbestleşme danışmanları da bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere hazır bulunacak. İngiltere Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırım Kurumu Başkan Yardımcısı Susan Haird, TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu 2. Başkanı Galip Zerey"in konuşmalarıyla başlayacak olan seminer iki ana oturumdan oluşacak.

Rekabet, uzlaştırma ve tüketici haklarının korunması konularının ele alınacağı birinci oturumda rekabet ihlalleri ve uzlaşma sağlamaya yönelik çözüm önerileri tartışılacak. Başkanlığını Sektörel Rekabet ve Tüketici Hakları Daire Başkanı Muhterem Çöl"ün yapacağı oturumun konuşmacıları ise Borusan Telekom Genel Müdürü Mehmet Başer, OFCOM Uluslar arası İlişkiler Başkanı Tom Kiedrowski, Towerhouse Consulting Ortağı Paul Brisby ve The Carphone Warehouse Group Müdürü Rickard Granberg"den oluşacak.

İkinci oturumda ise, altyapıya dayalı rekabet, kıt kaynak kullanımı, ortak yerleşim ve tesis paylaşımı, geçiş hakkı ve altyapı/hizmet ayrımı uygulamaları ele alınacak. Tarifeler Dairesi Başkanı Kuddusi Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilecek oturuma, TurkNet Yönetim Kurulu Başkanı ve TELKODER Başkan Vekili Mehmet Çelebiler, Regülasyon Derneği Başkanı Gökhan Özer, OFCOM Spektrum ve Uluslararası Politika Sorumlusu Chris Woolford ve British Telecom Hükümet İlişkileri Direktörü Karen Northey de konuşmacı olarak katılacak.

Daha detaylı bilgi ve katılım için (0 212) 334 65 42 numaralı telefon ya da Burcu.Batur@fco.gov.uk e-posta adresi aracılığıyla Burcu Batur ile iletişime geçilebilir.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları