25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TELKODER ile KTOA’nın İşbirliği Anlaşması
06 Temmuz 2011 Çarşamba 12:15

TELKODER ile KTOA’nın İşbirliği Anlaşması

TELKODER ile Güney Kore Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (KTOA) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Türkiye ile Güney Kore arasında telekomünikasyon alanında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) ile Güney Kore Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (KTOA) arasında bir anlaşma imzalandı.

İşbirliği anlaşması, TELKODER Başkan Vekili M.Tanju Erkoç ile KTOA Başkan Vekili Jeong Seon Seol tarafından 30 Haziran 2011 tarihinde Ankara Sheraton otelinde düzenlenen bir törenle imzalandı. Törene Güney Kore Resmi delegasyon üyeleri, Güney Kore ve Türkiye telekomünikasyon işletmecilerinin temsilcileri katıldı: Güney Kore Haberleşme Bakanı ve Haberleşme Kurulu Başkanı See Joong Choi, KTOA Başkan Yardımcısı Jeong Seon Seol, KTOA Uluslararası İlişkiler Direktörü Sang Kim, KT (Korean Telecom) Adil Rekabet Direktörü Man-Sık Kim, LG Plus Başkan Yardımcısı Ryoo Pillgye, TELKODER Başkan Vekili Tanju Erkoç, TELKODER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Küçüközdemir, TELKODER Genel Sekreteri Rıdvan Uğurlu ve TELKODER Regülasyon Uzmanı Serdil Yalçın.

İmzalanan anlaşma ile aşağıdaki konularda işbirliği sağlanması öngörüldü;
- Bilgi, veri, yayın ve çalışmaların paylaşılması
- Ulusal ve uluslararası fuar, konferans, çalışma toplantısı gibi etkinliklerde işbirliği sağlanması
- Bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla toplantı ve etkinliklerin düzenlenmesi
- Telekomünikasyon alanında AR-GE konusunda işbirliği yapılması ve bu amaçla ortak Çalışma Guruplarının oluşturulması

KTOA : Kore Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği KTOA, 1996 yılında 6 Telekomünikasyon işletmecisinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. KTOA’nın öncelikli amacı, globalleşen ve iş yapma şekillerinin değiştiği bir ortamda düzenlemeler ve politikalar yolu ile üyeleri arasında verimli ve etkin bir rekabet ortamının sağlanmasıdır. KTOA, Numara Taşıma sistemlerinin işletilmesi, ortak baz istasyonları kurulması, Kore IT AR-GE Fonlarının yönetilmesi, vatandaşların bilgilendirilmesi gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları