02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teleperformance Sosyal Proje Etkinliğinde
18 Aralık 2011 Pazar 11:07

Teleperformance Sosyal Proje Etkinliğinde

Daha fazla sosyal etkinlikte bulunarak hayata birlikte katılmak isteyen Teleperformance çalışanları bir araya gelerek, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerine katılıyor.

Dünyanın lider çağrı merkezi servis sağlayıcısı Teleperformance, Türkiye’de katıldığı Sosyal Sorumluluk projelerine yenilerini ekliyor. Teleperformance, her türlü aktivite, organizasyon, sosyal sorumluluk, bilinçlendirme, yardım, çevrecilik çalışmasında, operasyon ve destek birimleri yöneticilerinden meydana gelen bir Üst Kurul’un yönlendirmesi ile hareket ediyor. Yardım gerektiren her konuyla ilgilenmekten keyif duyduklarını belirten Teleperformance çalışanları, ayda bir düzenli olarak toplanan Üst Kurul tarafından belirlenen projelerde gönüllülük esasına dayalı olarak görev alıyor.

Üst Kurul’un faaliyet alanları Citizen of the World (COTW), Citizen of the Planet (COTP), Event ve Awareness Community (AWAC) olmak üzere dört yan bölüme ayrılıyor.

COTW bölümünde görev alan Teleperformance çalışanları sosyal yardım kampanyaları, kan bağışı, deprem, yardıma muhtaç çocuklar, okul yardımları, kitap yardımları gibi konularda organize olarak çalışıyor.

COTP grubunda çalışan Teleperformance gönüllüleri çevrecilik esası ile çevre bilincini oluşturma ve yayma konusunda görev alıyor. Bu proje ağaç dikmek, plaj temizlemek, karbon ayak izi çıkarmak ve buna göre belli aksiyonlar almak, plastik kapak toplayıp akülü araba yardımı yapmak gibi aktiviteleri içeriyor.

Eğlenceli aktiviteler düzenlemek ve motivasyon yaratacak etkinlikler yaratmak ise Event grubunun işi. Teleperformance çapında yapılabilecek piknik, yılbaşı organizasyonu, aile günü, belli yerlerden alınabilecek indirimli menüler Event ekibinden soruluyor.

Awareness komitesi ise meme kanserinden Kızılay kan bağışına, engellilere yardım için koşu organize etmekten ofis ergonomisine kadar pek çok farklı konuda bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları yapmayı hedefliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları