23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Telekomünikasyon Sektöründe En Büyük İşe Alım
06 Aralık 2007 Perşembe 13:41

Telekomünikasyon Sektöründe En Büyük İşe Alım

Türk Telekom elektrik, elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden 700 yeni mezun Türk mühendisini işe aldı.

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, mevcut kadrosuna nitelikli genç iş gücü katmak ve yapısını daha da dinamikleştirmek adına 700 yeni mühendisi kadrosuna kattı. Bu rakam bir yılda mezun olan elektrik-elektronik-bilgisayar mühendis sayısının yüzde 8’ine ulaşıyor. 150’si Genel Müdürlük ve 550’si 81 ildeki Telekom İl Müdürlüklerinde çalışacak olan mühendislerin işe alım süreci Haziran-Eylül arası dönemde gerçekleşti. Böylece teknoloji şirketi olma yolunda en önemli adımlardan birisi daha atılmış oldu. Türk Telekom daha önce alanlarında büyük başarı göstermiş teknoloji şirketleri Argela ve İnnova’yı da bünyesine katmıştı. Yeni mühendislerin Türk Telekom’a katılımı ile hem istihdama katkı yolunda büyük destek sağlanmış oldu hem de Türkiye’yi teknoloji merkezi yapma ve teknoloji ihraç eder konuma getirme hedefine katkı yapıldı.

Türk Telekom Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, Türk Telekom’un Argela ve İnnova şirketlerini satın almasının özellikle teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına hız kazandırdığını, bu süreçlerin sonucunda Türk tüketicilerine yeni ürün ve hizmetler sunmayı hedeflediklerini söyledi. Dinçer: “700 yeni mühendisin işe alımıyla kendi bünyemizde de ciddi bir değişim sürecini başlatmış bulunuyoruz. İnsana ve eğitime yapılan bu önemli yatırımlar ile Türk Telekom tüm Türkiye’de hizmet kalitesini daha da artıracak ve müşterilerimizin bizden beklediği kişiye özel, katma değerli ve yüksek teknoloji ürünlerini hayata geçirecek” dedi.

Yüzde 70’i üniversitelerden yeni mezun olan 581’i (582 dersek toplam 701 ediyor) erkek 119’u bayan mühendisin Türk Telekom’da esen değişim ve gelişim rüzgarını daha da artıracağını ifade eden İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt, bu kadar yüksek miktarda bir işe alımın telekomünikasyon sektörü için bir devrim olduğunu belirtti. Bozkurt “Türk Telekom olarak, hepsi önde gelen okullarda okumuş ve yaptığımız sınavlarda başarı göstermiş bu gençlerin önümüzdeki dönemlerde geliştireceği yeni teknolojileri ve hizmetleri Türk halkına sunmayı heyecanla bekliyoruz” dedi.

Bozkurt’un başkanlığını yaptığı Türk Telekom İnsan Kaynakları birimi 15 bini aşkın başvuruyu titizlikle inceledi ve başvurusu olumlu görülen 3 bin 300 mühendisi İstanbul ve Ankara’daki toplam 4 merkezde yazılı sınava tabi tuttu. Yazılı sınavı başarıyla geçen 1866 kişiye Ağustos ayında sözlü mülakat yapıldı. Türk Telekom yönetim kadrosunun katıldığı mülakatlarda adayların yetkinlikleri, genel muhakeme yetenekleri ve iş hayatına uyum gibi kriterler ele alındı.

Türk Telekom’u geleceğe taşıyacak 700 mühendisin oryantasyon eğitimi 3 aşamalı olarak yapılıyor. 700 kişilik yeni kadro ilk kez 16-17 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen bir oryantasyona tabi tutuldu. Bu tanıtımı takiben İstanbul, Ankara ve Trabzon’daki eğitim merkezlerinde eğitimin ikinci aşaması gerçekleştirildi. Üçüncü aşamada ise, 16 ilde çalışanlar 35 iş günü sürecek “İş Başı Eğitimi” kapsamında eğitim alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları