04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Telefon Kütüphanesi SABRE’de Finale Kaldı
29 Mayıs 2012 Salı 15:10

Telefon Kütüphanesi SABRE’de Finale Kaldı

Türk Telekom’un Telefon Kütüphanesi SABRE’de iki kategoride finale kaldı.

Kurumsal vatandaş sorumluluğuyla pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Türk Telekom, Türkiye’ye Değer kapsamında hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi projesiyle dünyanın iletişim alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olan SABRE’de iki kategoride birden finalist oldu.

Türkiye’ye Değer çatısı altında yürütülen ve görme engelli müşteriler için hayata geçirilen Telefon Kütüphanesi projesi, iletişim dünyasının en önemli ödüllerinden SABRE’de İtibar Yönetimi Üstün Başarı ve Türkiye kategorilerinde finale kaldı. Bu yılın SABRE ödülleri 31 Mayıs 2012 tarihinde Belçika’da açıklanacak.

Dünyanın iletişim alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olan SABRE, iletişim sektörünün analiz ve ölçümleme konusunda en önemli kurumlarından biri olan Holmes Report Dergisi tarafından düzenleniyor.

Telefon kütüphanesi projesi Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. İletişim teknolojilerinin olanaklarından faydalanarak tüm toplumun hayata katılması için eşit koşullara sahip olması prensibi ile hayata geçirilen proje sayesinde görme engelli Türk Telekom müşterileri yüzlerce sesli kitaba 0 800 219 91 91’i arayarak ev telefonları üzerinden ücretsiz olarak ulaşıyor.

Gerçekleştirdiği projelerle son üç yılda 80’den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazanan Türk Telekom, 2009 yılında Türk Telekom Okulları projesi, 2010 yılında ise Kurumsal film kategorisinde SABRE ödülüne layık görülmüştü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları