26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tekofaks Panasonic CeBIT Bilişimde
29 Eylül 2007 Cumartesi 10:00

Tekofaks Panasonic CeBIT Bilişim'de

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Panasonic'in birbirinden yeni ürünlerinin sergileneceği Tekofaks Panasonic standında "Living in HD (HD Dünyasında Yaşam)" ana teması işleniyor ve HD (yüksek çözünürlüklü) ürünler ön plana çıkıy

Düzenlendiği ilk yıldan beri CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı"nın daimi katılımcısı olan Tekofaks Panasonic Türkiye"nin en büyük teknoloji fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia 2007"de "Living in HD (HD Dünyasında Yaşam)" ana temasıyla yine dikkatleri üzerine çekecek. 1981 yılından beri Türk halkını en yeni ve en gelişmiş teknolojilerle tanıştıran Tekofaks Panasonic, 2-7 Ekim 2007 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi"nde gerçekleşecek fuarda yerini alacak. En yeni teknolojileri dünyayla eş zamanlı olarak Türk tüketicisiyle buluşturan Tekofaks Panasonic, 7.Hol"deki 484m²"lik standında, "Hayata dair fikirler" (ideas for life) felsefesiyle, HD teknolojiler başta olmak kaydıyla evden ofise hayatı kolaylaştıran ve keyif katan ürünlerini sergileyecek.

Bu yıl fuarda Panasonic markalı ürünler arasında, geçtiğimiz aylarda satışına başlanan dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç(262 cm), Panasonic Lumix dijital fotoğraf makinelerinin iki iddialı üyesi L10 ve FX100 ile içi de dışı da renkli fotokopi makinesi DP-C264 Workio ön plana çıkacak. Bunların yanı sıra Panasonic"in, Türkçe konuşan İris Tanımlama Sistemi, Türkiye"de bir ilk olan kablosuz kameralı dijital telsiz telefon modeli KX-TG9120&TGA914, projeksiyon cihazlarında yeni bir devir başlatan Panasonic PT-F100NTE, gerçek bir Full HD ev sinema sistemi yaratacak Blu-ray ailesi standda sergilenecek diğer ürünlerden sadece birkaçı... Ayrıca Tekofaks"ın bu yıl tüketiciyle buluşturacağı iki yeniliği daha var; Tekofaks Panasonic"in online satış sitesi eshop.panasonic.com.tr ve Lumix reklamlarında kullanılan sevimli karakterler "Lumix Ailesi".AR-GE çalışmalarına yılda 5,5 milyar USD ayıran Panasonic, bu çalışmaların karşılığını kullanım kolaylığı sunan, evrensel tasarıma sahip ve çevreye duyarlı benzersiz teknolojik ürünleriyle alıyor. Panasonic, AR-GE çalışmaları ile geleceğin yaşam tarzını yansıtan ürünler tasarlıyor ve tüketicilere geleceği bugünden yaşama ayrıcalığı sunuyor.

Dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç
Geçtiğimiz yıl Tekofaks Panasonic"in tüketiciyle tanıştırdığı dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç"in satışına Mart ayında başlandı. Dev ekran meraklıların ilgi odağı haline gelen 103 inç plazma başarısının arkasında ise Panasonic"in, plazma düz ekran panellerine yaptığı ciddi yatırım yer alıyor. Bugün dünyanın en fazla panel üreten firması konumunda olan Panasonic, tüketicileri en yüksek teknoloji ve en iyi görüntü kalitesi ile buluştururken panel, sürücü ve işlemcisine kadar tüm kilit parçaları kendi tesislerinde üretmesiyle sektörde farklılaşıyor. Panasonic"in, 103 inç(262 cm) büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü dünyanın en büyük full HD plazması, 2 milyon pikselden daha fazla dağıtma ve yansıtma özelliği sunarken aynı zamanda 1080p HD yüksek hızlı piksel sürücüsü bulunuyor.

Ekran Büyüklüğü : 103 inç = 262 ekran (16:9 görüntüleme oranı)
Piksel Sayısı : 2.07 milyon (1920 yatayX1080 dikey)
Piksel Aralığı : 1,182 X 1.182 mm
Genişlik : 2 metre 4 cm
Yükseklik : 1 metre 4 cm
Diagonal : 2 metre 62 cm

V-Real Pro 2 teknolojisine sahip 126 ekran TH-50PY700F ise bir diğer yıldız ürün. V-REAL işlemci standart kalitedeki görüntü sinyalini iyileştirirken, V-REAL sürücü panelin performansını kristal-netliğini ve zengin renk çeşitliliğine sahip görüntü için optimize ederek Ful HD panelin mükemmel netlik ve canlılıkta görüntü sergilemesini sağlıyor. 1920x1080 yüksek çözünürlük, standart kalite sinyali iyileştiren 1080P işlemci çip-seti, 16 bit yüksek sinyal işlemi, 68 milyar izlenebilir renk üreten 4096 adım yüksek renk tonlaması, derin-siyah renk filtresi ve 3 boyutlu renk yönetim sistemi, V-REAL Pro 2 görüntü sistemini oluşturan Panasonic patentli teknolojiler. Panasonic dijital ampli, bambu lifleri kullanılan ince hoparlör sistemi ve SRS Trusound XT"nin yarattığı V-AUDIO Surround Ses, Viera"nın üstün seyir keyfini tamamlayan önemli bir özellik. Yeni geliştirilen bambu lifleri kullanılarak üretilen hoparlörler, sesleri yüksek keskinlik ve netlikte sunarak, derin ve geniş bir akustik alan yaratıyor. Ultra-ince bu hoparlörler, ikiz pasif radiator woofer ile 350 Hz"ye kadar inen daha net, derin ve armonik bozulmalardan uzak ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Bireysel olarak üstün performans sergilemenin yanında, birbirleri ile de kolay bağlanıp bütünleşerek, ürünlerin beraber daha keyifle kullanılmasını sağlayan Viera Link özelliği sayesinde, tek HDMI kablo ile bağlanan uyumlu olan Viera TV, ev sinema sistemi, dvd kaydedici ve hatta HD Video Kamera tek kumanda ile kolaylıkla bir arada kullanılabilir. Kameranızla kaydettiğiniz HD görüntü ve 5.1 sesi tek kablo ve kumanda ile dvd kaydedicinie aktarabilir veya Full HD Viera"nızda izlerken ev sineması hoparlörünüzden 5.1 sesin keyfini yaşayabilirsiniz. SDHC kart slotu sayesinde yüksek çözünürlüklü AVCHD formatında çektiğiniz görüntüleri doğrudan Full HD 50PY700 Viera televizyonunuzda izleyebilirsiniz.
PC bağlantısı sayesinde iş sunumları yapabilir ya da internet keyfini yüksek çözünürlüklü büyük ekrana taşıyabilirsiniz.

Panasonic Lumix L10
Profesyonellerin yeni gözdesi
Panasonic Lumix"lerin en iddialı modellerinden biri olan Lumix L10, üstün özellikleriyle CeBIT Bilişim Eurasia fuarına damgasını vuracak. Geçen yıl fuarda sergilenen Panasonic"in ilk dijital SLR fotoğraf makinesi olan Lumix L1"in bir üst modeli Lumix L10, profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulacak. 10.1 megapiksel çözünürlük sunan Lumix L10, dünyaca ünlü 28-100 mm Leica D Vario Elmarit objektifi sayesinde, mükemmel canlılıkta fotoğraflar yakalayabilme şansı sağlıyor. Lumix L10, Toz Önleme Sistemi, çift aşamalı açılan flaşı, yüz tanıma sistemi, eş zamanlı LCD gösterimi ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Cihazın 2.5 inç hareketli LCD ekranı, %100 görüş alanı ve 207.000 piksel netlik veriyor. Bu özelliği sayesinde bir yandan LCD ekranı izlenirken, diğer yandan da fotoğraf çekmeyi mümkün kılıyor. Lumix L10, manuel olarak odaklama yaparken, daha fazla odaklama duyarlılığı için görüntünün bir bölümünü 10X değerinde büyütebiliyor. 10.1 megapiksel Live MOS sensörü, bir CMOS sensörünün düşük gereksinimleriyle bir CCD sensörüyle kıyaslanabilir görüntü kalitesini bir arada sunan Lumix L10, 5V düşük voltajlı işleme teknolojisiyle ise daha düşük seviyede kumlanma olmasını sağlıyor.

Panasonic Lumix FX100
Dünyanın ilk 12.2 megapiksel, 28mm ultra kompakt dijital fotoğraf makinesi
Panasonic"in CeBIT Bilişim Eurasia 2007"de öne çıkacak ürünlerinden biri de dünyanın ilk 12.2 megapiksel, 28 mm geniş açı çekim özelliği olan ultra kompakt dijital fotoğraf makinesi Lumix FX100 olacak. Füme ve siyah olmak üzere iki renk olarak piyasaya sunulan Lumix FX100 mükemmel netlikte fotoğraflar çekme şansı sunarken, Türkçe menüsüyle de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Lumix FX100, tüm Panasonic Lumix fotoğraf makinelerinde standart olan Mega O.I.S. (Optik İmaj Sabitleyicisi) ve Akıllı ISO kontrolü özelliği sayesinde elleriniz titrediğinde ya da loş ışıkta mükemmel netlikte kareler yakalamanızı sağlıyor. Ayrıca yüksek hassasiyet modunda ISO (ASA) değeri otomatik olarak 6400"e kadar çıkabiliyor.

"Panasonic Lumix ile mümkün"
Tekofaks, "Panasonic Lumix ile mümkün!" sloganını kullandığı yeni kampanyasında, Lumix"in sahip olduğu üstün teknolojik özellikleri "Lumix Family"nin sevimli kahramanlarıyla tanıtıyor. Lumix Ailesi"nin bireyleri, ne bizim dünyamızda ya da bir yıldızda ne de bir gezegende yaşıyorlar. Onlar, kullanıcıların hayal dünyasında hatırlananlar ve hatırlanmayanlar arasındaki boyutta yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu dünyanın lisanı ve öğrenme biçimi fotoğraf çekmek. Kullanıcıların yaşadıkları duyguları, deneyimleri kendi dünyalarında fotoğraf makinasının vizöründen görmekte ve bu şekilde yeni bilgiler öğrenebilmektedirler.
Lu, Lumi ve Lumini ana karakterlerinden oluşan ailede tüm yaşananları ve duyguları daha iyi resmedebilmek için Titreşim Engelleyici, Yüksek Optik Zum ve Geniş Açı gibi özellikleri geliştiren bir de profesörleri vardır.


DP-C264 WORKIO
İçi de dışı da renkli
CeBIT"in yıldız ürünlerinden biri olmaya aday Panasonic"in yeni renkli dijital fotokopi makinesi, DP-C264 Workio ofis kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap verirken, renkli dış tasarımı ile dokümanlarınız kadar ofislere de renk katıyor..Üründe standart olan network tarayıcı özelliğiyle ağ üzerinden dokümanlar taranabiliyor ve yine DP-C264 Workio"da standart olan e-posta desteği sayesinde makine üzerinden istenilen adrese e-posta gönderilebiliyor. Ürün üzerinde, 40 GB"lık kapasitesi olan bir sabit disk de bulunuyor.

DP-C264 Workio, 70 sayfa kapasiteli I-ADF (çift yönlü otomatik doküman besleyici) ve duplex ünitesi sayesinde ekstra bir aparata gerek duymadan, önlü arkalı fotokopi çekimleri yapabiliyor. Ürün aynı zamanda elektronik harmanlama özelliği sayesinde ekstra aksesuara gerek kalmadan ayarlama yapabiliyor.

Ürünün SD kart uyumu sayesinde dijital fotoğraf makinelerindeki ya da cep telefonlarındaki dokümanların çıktıları kolayca alınabiliyor. 7.8" renkli VGA ekranıyla kullanımı çok kolay olan Panasonic DP-C264 renkli fotokopi makinesi, kullanıcı dostu geliştirilmiş güvenlik özellikleriyle donatıldı.

Ev ve iş elektroniğinin yeni adresi: eshop.panasonic.com.tr
Tekofaks, ürün yelpazesinde bulunan tüm Panasonic ürünlerinin yeni kurduğu internet sitesinden satışını yapıyor. eshop.panasonic.com.tr adresinden ulaşılabilen sitede birbirinden çekici kampanyalar teknoloji severleri bekliyor.

Ev sinema sistemlerinden, plazma ve LCD televizyonlara, Dijital telsiz telefonlardan, ses sistemlerine, ofis ürünlerinden, projektörlere, dijital video kameralardan, dijital fotoğraf makinelerine kadar tüm Panasonic ürünlerinin satışa sunulduğu site, ürün yelpazesinin genişliği kadar online kullanıcılara özel kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları