05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teknotel ISO/IEC 27001 ile Belgeleniyor
14 Aralık 2011 Çarşamba 13:23

Teknotel ISO/IEC 27001 ile Belgeleniyor

Teknotel Telekom’un bilgi güvenliğine verdiği önem ve müşterilerine sunduğu hizmetlerin kalitesi, uluslararası geçerliliği olan ISO/IEC 27001 sertifikası ile belgeleniyor.

Teknotel Telekom’un bilgi güvenliği konusunda sürekli ve tutarlı çalışmaları bir kez daha, dünyada ISO/IEC 27001 standardını oluşturan kurum olan BSI’ın (British Standards Institution – İngiliz Standartlar Enstitüsü) denetlemeleri sonucunda tescil edildi.

Bilgi Güvenliği Yönetim Politikasının temel kriteri, “sistemin sürekliliğini ve gelişimini sağlamak” olan Teknotel’in konu ile ilgili çalışmaları, yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi, kurumsal altyapının yanı sıra müşteri altyapılarının da güvenlik ve rekabet tehditlerine karşı korunması ve hizmet kalitesinin sürekli iyileştirilmesini kapsıyor.

20 Temmuz 2008 tarihinde yürürlüğe giren “Elektronik Haberleşme Güvenliği Yönetmeliği” ile elektronik haberleşme hizmeti sunan ve/veya elektronik haberleşme şebekesi sağlayan ya da işleten şirketler yönetmelikte belirtildiği şekilde ISO/IEC 27001 standardına uyum sağlamak ve akredite olmak ile yükümlüler. 

ISO/IEC 27001 standardı uluslararası ölçekte denetlenebilen tek bilgi güvenliği yönetim sistem standardı konumunda bulunuyor. Standarda uyum için yapılan çalışmalar, bilgi varlıklarının farkına varma, sahip olunan varlıkları koruma, iş sürekliliği sağlama ve üçüncü taraflarla güvenli iletişim kurma konularında kurumların kendi metotlarını belirleyip, uygulamalarına hizmet ediyor.

Teknotel Telekom’da tüm organizasyon tarafından benimsenen Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile müşterilere verilen servislerin güvenlik ve sürekliliğinin en üst seviyelerde sağlanması ilke ediniliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları