16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teknolojinin Nabzı EMC World’de Atıyor
23 Mayıs 2012 Çarşamba 15:00

Teknolojinin Nabzı EMC World’de Atıyor

Bulut Bilişim, Büyük Veri ve BT’yi, işlerini ve kariyerlerini dönüştürmek için kullanan 13 binin üzerinde profesyonel, EMC World 2012’de bir araya geldi.

Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden EMC, bu yıl on ikincisi düzenlenen EMC World konferansında 13 binden fazla müşteri, iş ortağı, teknoloji uzmanı, medya mensubu, blog yazarı ve analisti ağırlıyor. Global bir hedef kitleye hitap edecek şekilde tasarlanan etkinlik, 21-24 Mayıs 2012 tarihleri arasında Las Vegas’ta The Venetian Otel’de gerçekleşiyor. Bu seneki etkinlik “BT’de Dönüşüm, İşte Dönüşüm ve Kişisel Dönüşüm” temalarına odaklanıyor. (Transformation). Bu yıl etkinliğe rekor sayıda katılımda baş rol oynayan tema, bireylerin ve şirketlerin bulut bilişimi kullanarak BT’yi, Büyük Veri’yi kullanarak da işlerini dönüştürebileceklerine odaklanıyor ve katılımcılara kendilerini de dönüştürmelerine yardımcı olacak araç ve eğitimler sunuyor.

EMC Pazarlama Başkanı Jeremy Burton EMC World ile ilgili olarak, “Şirketlerin birçoğu bulut bilişime geçiş yolculuklarına başlamış durumda. Şimdi artık bulut bilişimin ve Büyük Veri’nin hem BT, hem de iş üzerindeki dönüşümsel etkisine yönelik konuları tartışma zamanı. Bunun da ötesinde, Büyük Veri dünyamızın ve yaşamımızın neredeyse her yönünü geliştirebilecek inanılmaz güçlü bir potansiyel sunuyor. Bu seneki EMC World katılımcılara bu yolculukları boyunca kendilerini de dönüştürmelerine yönelik birçok öneri ve araç sunuyor ve aynı zamanda da bu dönüşümü yaşarken dev fırsatlardan nasıl yararlanabileceklerine dair ışık tutuyor” dedi. 

Etkinliğin Önemli Noktaları:
•Etkinlik boyunca EMC ve sektörün üst düzey yöneticileri sunumlar gerçekleştiriyor. EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci; EMC’nin Veri Altyapı Ürünleri Başkanı ve COO’su Pat Gelsinger ve VMWare CEO’su Paul Maritz, EMC, EMC teknolojileri ve pazarla ilgili bilgiler veriyor ve görüşlerini paylaşıyor. Sunumların tam listesine http://www.emcworld.com/keynotes.htm sitesinden ulaşılabilir.

•EMC World’de her zaman olduğu gibi gündem yüzden fazla uygulamalı sunumun yanı sıra, katılımcıların altyapı stratejilerini geliştirmeleri, bulut bilişimden değer elde etmeleri, Büyük Veri’den çıkar sağlamaları ve kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmış beş yüzden fazla oturuma ev sahipliği yapıyor.

•EMC’nin ilk kez internet ortamında gerçekleştirdiği BUZZ Talks, EMC’nin üst düzey yöneticilerinin, model KOBİ’lerin yöneticilerinin ve müşterilerinin kışkırtıcı, ilham verici, bilgilendirici konuşmalarını içeriyor. BUZZ Talks kapsamında RSA Teknoloji Direktörü Bret Hartman “Güvenlik ve Sanallaştırma, Hepsine Sahip Olabilirsiniz!”; EMC’nin Isilon Veri Depolama Birimi Başkanı Sujal Patel de “Büyük Veri, Aldatıcı mı, Yoksa Bir Umut mu?” konulu sunumları gerçekleştirdi.

•EMC’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Veri Bilimi Zirvesi (Data Science Summit) sektör önderlerinin veri biliminin geleceğimizi nasıl değiştirdiğini ve bu değişimi tanımlayacak trend ve zorlukları tartışabilecekleri bir forum olarak tasarlandı. Zirve, iş ve akademi dünyası ile kamu sektöründen beş yüzden fazla yöneticiyi bir araya getiriyor. Zirvede katılımcılar veri biliminin potansiyelinden tamamen yararlanmak için ekiplerini ve stratejilerini nasıl optimize edebileceklerini öğrenme fırsatı elde ediyor.

•Yılın içerik yönetimi ile ilgili en önemli konferansı olan Momentum, bu yıl binden fazla katılımcıyı ağırlıyor. Konferansta altyapının, uygulamaların ve işin dönüşümü, oturumlar ve uygulamalı sunumlarda tartışılıyor. Konferansta ayrıca katılımcıların ücretsiz olarak bire bir danışmanlık hizmetleri alabilecekleri EMC IIG Services Group Genious Lab de yer alıyor.

•CIO Zirvesi 21-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Bu özel, yalnızca davetiye sahibi olanlara açık olan etkinliğe EMC Veri Altapıları ve Bulut Hizmetleri Birimi Başkanı ve COO’su Howard Elias ve EMC’nin Global Mükemmeliyetçilik Merkezlerinden Sorumlu CIO ve COO’su Sanjay Mirchandani ev sahipliği yaptı. Zirvede faklı birçok sektörü temsil eden CIO’lar bulut bilişimin BT’yi, Büyük Veri’nin işleri nasıl dönüştürdüğü konusunda EMC yöneticilerini ve diğer CIO meslektaşlarının görüşlerini dinleme fırsatına sahip oldu; ayrıca kendi kuruluşlarını BT’yi hizmet olarak sunmak için dönüştürme sürecinde buluta hangi konularda güvenebilecekleri hakkında bilgi edindi

•20-22 Mayıs tarihleri arasında Venetian Otel’de gerçekleşen EMC’nin Global İş Ortakları Zirvesi’ne üç binden fazla kanal ortağı ve iş ortağı katıldı. İş ortakları, EMC yöneticileri ve pazarlama sorumluluları ile bir araya geldi ve stratejik ve teknik oturumlar aracılığıyla nasıl daha fazla pazar payına sahip olabileceklerini ve işlerini büyütebileceklerini öğrenme fırsatı elde etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları