25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teknoloji Fast50 Başvuruları Devam Ediyor
14 Haziran 2008 Cumartesi 10:21

Teknoloji Fast50 Başvuruları Devam Ediyor

Deloitte Teknoloji Fast50 2008 Türkiye Programı'na başvurular 20 Haziran'da sona eriyor.

Türkiye"de Vergi, Yönetim Danışmanlığı, Kurumsal Finansman, Denetim ve Kurumsal Risk alanlarında hizmet veren Deloitte"un Türkiye"nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketini belirleyeceği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı'na başvurular devam ediyor. Başvuru süresi 20 Haziran 2008"de sona erecek programa geçen iki yılda olduğu gibi bu yıl da teknoloji şirketleri büyük ilgi gösteriyor. Bu yıl ana sponsorluğunu ilk kez Türk Telekom"un üstlendiği programa geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Interpro Holding, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iş ortakları olarak destek veriyor.

Türk Telekom, programın ana sponsorluğunu üstlenmenin yanı sıra program sonunda üç yıl üst üste sıralamaya girmiş şirketler arasında en hızlı büyümeyi gösteren firmaya da Türk Telekom Teknoloji Özel Ödülü verecek.

Bu yıl Türkiye"de üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Deloitte Teknoloji Fast50 Programı, teknoloji sektörünün gücünü, dinamizmini ve potansiyelini ortaya koyarak kamuoyunun ve iş dünyasının dikkatini yenilikçiliğe, Ar-Ge ve teknoloji geliştirmeye çekmektedir. Programa katılan şirketler açısından ise ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği sağlamak, güvenilirliği artırmak, yeni iş bağlantıları kurma ve işbirlikleri yaratmak gibi ölçülebilir katkılar sağlamaktadır. Geçtiğimiz iki yıl Teknoloji Fast50 Türkiye Programı"nda yer alan firmalardan 2006 yılında 21 tanesi, 2007 yılında ise 19 tanesi Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA sıralamasında yer almayı başardılar. Bu yıl da Kasım ayında açıklanacak Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA sıralaması, bu değerlendirmeye katılan Türk şirketlerinin uluslararası yatırımcıların dikkatini çekebilmeleri için önemli bir fırsat olmaya devam edecek

Deloitte Teknoloji Fast50 2008 Türkiye Programı'nda yer almak isteyen firmaların başvuruları 20 Haziran 2008 tarihine kadar kabul edilecek. Firmaların değerlendirmeye alınmaları için bazı koşulları yerine getirmeleri bekleniyor. Bu koşullar şöyle:

• Teknoloji, Medya veya Telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet göstermek,
• Cironun oluşumuna ciddi katkı yapan bir patent hakkına veya teknolojiye sahip olmak veya cironun önemli bir kısmını araştırma - geliştirme faaliyetlerine harcamak,
• 2003 yılında en az 50.000 Euro, 2007 yılında ise en az 800.000 euro net satış geliri gerçekleştirmiş olmak,
• Kesintisiz en az beş yıl süreyle faaliyet göstermiş olmak,
• Şirket merkezinin Türkiye sınırları içinde olması.

Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi, www.deloitte.com.tr/fast50 adresinden veya Ebru Tuygun ile etuygun@deloitte.com) adresinden iletişim kurularak sağlanabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları