23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEDMER, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni İmzaladı
13 Kasım 2007 Salı 14:07

TEDMER, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni İmzaladı

TEDMER; Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan 26 kuruluş arasında yer aldı.

Sürdürülebilir bir küresel ekonomiyi hedefleyen Küresel İlkeler Sözleşmesi, TÜSİAD’ın desteğiyle, KalDer tarafından 12-14 Kasım 2007 tarihlerinde düzenlendi. Türkiye’nin önde gelen 26 kuruluşu Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. Törene Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı Başkanı Ali Midillili, TEDMER Başkan Yardımcısı Bülent Şenver ‘de katıldı.

16. Kalite Kongresi’nin açılış gününün hemen öncesinde, 12 Kasım 2007 tarihinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen “Sorumlu Liderler Gala Yemeği”, Küresel İlkeler Sözleşmesi girişimini ortaya koyan Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ve Nobel Barış Ödülü Sahibi Kofi Annan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş ve Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Liderler Gala Yemeği’nin başlangıcında, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılımı teşvik etmek üzere Küresel İlkeler Sözleşmesi İmza Töreni düzenlendi. Platformda kuruluşlar Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni sembolik olarak imzaladı.Daha sonra Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamış ve düzenli raporlamasını yapmış kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla toplu bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.Fotoğrafta Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı Başkanı Ali Midillili’de yer aldı.

Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın, 31 Ocak 1999’da yapılan Dünya Ekonomik Forumunda, iş dünyasının liderlerinden uluslararası bir yapılanma olan Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne destek olmalarını istemesi ile başlayan girişim; kolektif hareketin gücünden yararlanarak, küreselleşmenin zorluklarını ortadan kaldırmayı, kuruluşların ortak vizyon, amaç ve değerler doğrultusunda çalışmalar yapmalarını sağlamayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.tedmer.org.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları