24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEDin Eğitim Seferberliği Devam Ediyor
19 Ocak 2012 Perşembe 22:30

TED'in Eğitim Seferberliği Devam Ediyor

Türk Eğitim Derneği’nin başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilere burs sağlamak amacıyla başlattığı 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye kampanyası hızla devam ediyor

1928 yılında Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türk Eğitim Derneği, Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü ve öncü sivil toplum kuruluşu kimliğiyle 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye kampanyasına devam ediyor.

Metnini Düş Hekimi Yalçın Ergir’in kaleme aldığı ve Ars rolünü üstlendiği; rejisini soprano Leyla Çolakoğlu’nun gerçekleştirdiği ve Vita rolünü oynadığı Sonsuza Dek Aşık, Sonsuza Dek Genç müzikali ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu’nda izleyici ile buluşacak. Müzikal, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ve teknik kadrosunun katkılarıyla gerçekleşecek. Biletlerin Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi’nden (0312 417 42 02) alınabileceği müzikalden elde edilecek gelir Türk Eğitim Derneği burs fonuna aktarılacak.

Türk Eğitim Derneği, başlattığı 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye kampanyasıyla Tam Eğitim Bursu vermektedir ve burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşılamaktadır. Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca takibi yapılmakta, gelişimleri uzmanlar aracılığıyla izlenmekte ve barınmasından servisine, kıyafetinden cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu uygulamalar, Türk Eğitim Derneği burs uygulamalarını mevcut burs uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerdir. Tam Eğitim Bursu’nu almaya hak kazanan öğrenciler, TED Okullarında okumakta ve mezun olduktan sonra ülke genelindeki üniversitelerde eğitim almaktadır.

 

PROGRAM
Tarih : 20 Ocak 2012, Cuma
Saat : 20.00
Yer : ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları