26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEDden Anıtkabire Ziyaret
24 Mayıs 2008 Cumartesi 13:46

TED'den Anıtkabir'e Ziyaret

Türk Eğitim Derneği Ailesi, 22 Mayıs'ta Anıtkabir'i ziyaret ederek, Ulu Önder Atatürk'e olan bağlılığını bir kez daha gösterdi.

Türk Eğitim Derneği (TED), 80. yıl etkinlikleri kapsamında 22 Mayıs Perşembe günü Ankara"da Ulu Önder Atatürk"ün anısına Kurucumuza Bağlılık Yürüyüşü adıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. 13 bini aşkın kişinin katıldığı etkinlik için, sabah 10.30"da Anıtkabir"de buluşuldu ve Atatürk"ün mozolesine çelenk bırakıldı.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, anı defterine şunları yazdı:

"Atam,

80 yıl önce önderliğinde kurulan Türk Eğitim Derneği Ailesi"nin üyeleri olarak huzurunda olmanın gururunu yaşıyoruz.

Senin izinden giden bizler milletlerin dünya üzerindeki varlıklarını yüksek seviyeli eğitim almış kuşaklar sayesinde geliştirebildiklerine inanıyoruz. Kutuplaşmaların ortasında kalan, kaygı, endişe ve gelecek korkusu ile yaşayan gençlerimizin geleceğini bizlere emanet ettiğin meşalemizin ışığı ile aydınlatmak için çalışıyoruz.

Gözün arkada kalmasın Atam… Türk Eğitim Derneği Ailesi olarak hiçbir engel tanımadan izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu inançla huzurunda saygı ve şükranla eğiliyoruz."

Ata"nın izinde 80 yıl
Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği"nin, Ata"nın verdiği ilhamla ateşlenen eğitim meşalesini yurdun her köşesine taşıyarak, kuruluşundan bu yana Cumhuriyetimize 22 okul armağan ettiğini; bu okullarda yetiştirilen on binlerce parlak gencin, bugün Türkiye"de ve tüm dünyada en çağdaş değerleri başarıyla temsil ettiğini söyleyerek şunları kaydetti: "Derneğimiz ayrıca, bugüne kadar kendi öz kaynakları ve bursiyerleri ile, başarılı fakat olanakları sınırlı 46.000"i aşkın öğrenciye de burslarıyla destek sağlamış bulunuyor. Dernek, gerek açtığı okullar ve burs verdiği öğrenciler, gerekse milli eğitim politikasına yön verme çalışmaları ile, Atatürk"ün koyduğu "çağdaş uygarlık düzeyini aşma" hedefine bağlılığını inanç ve coşkuyla sürdürüyor. 80. yılımızı kutlarken, bu inanç ve coşkumuzu bir kez daha dile getirmek ve Atatürk"e verdiğimiz onur sözünü tekrarlamak istedik. Türk Eğitim Derneği, bu amaçla, Anıtkabir"e anlamlı bir ziyaret düzenledi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları