17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TED Bursiyerlerinin ÖSS Başarısı
19 Ağustos 2008 Salı 12:32

TED Bursiyerlerinin ÖSS Başarısı

Türk Eğitim Derneği'nin bursuyla TED okullarından mezun olanların %95'i üniversiteye girme başarısı gösterdi.

15 Ağustos 2008 tarihinde açıklanan ÖSS sonuçlarına göre Türk Eğitim Derneği"nin bursuyla TED okullarından mezun olan 54 öğrencinin 48"i üniversiteye girdi. Kazanan öğrencilerin 5"i Ankara Üniversitesi"ne, 4"ü İTÜ"ye, 3"ü Hacettepe Üniversitesi"ne; 2"şer öğrenci Pamukkale, Dokuz Eylül, Ondokuz Mayıs, Çukurova, Gazi, Marmara, Uludağ ve Yıldız Teknik Üniversiteleri"ne; 1"er öğrenci de ODTÜ, Boğaziçi, Koç, Balıkesir, Gazi, Girne Amerikan, İnönü, İstanbul, İzzet Baysal ve Muğla gibi çeşitli üniversitelere girmeye hak kazandı.

Eğitimlerini, Türk Eğitim Derneği"nin sağladığı burs ile tamamlayarak ÖSS"de başarılı olan öğrencilerin tamamı, Çevre, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Gıda, İnşaat, Maden, Makine, Tekstil, Ziraat Mühendisliği, Biyoloji, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Matematik, Mimarlık, Psikoloji, Diş Hekimliği ve Tıp gibi 4 ve daha fazla yıl süreli lisans programlarına yerleştirildiler.

Türk Eğitim Derneği"nin bursuyla TED Polatlı Koleji"nden bu sene mezun olup üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerden Ece Yaşar, Şubat ayında düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası"nda Ümit Bayan kategorisinde 3. olarak bronz madalya kazanmıştı.

Büyük heyecan
ÖSYM'nin Internet sitesinden yapılan açıklamada, 15 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilen ÖSS ile 22 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilen YDS sonuçlarına göre, tercih yapma hakkı bulunan 1 milyon 574 bin 928 adaydan 1 milyon 179 bin 944'ü ÖSYM'ye tercih listesi gönderdi. Tercihte bulunan adaylardan 265 bin 230'u lisans (4 ve daha fazla yıl süreli) programlarına yerleşmeye hak kazanırken 239 bin 853 öğrenci de ön lisans programlarına yerleştirildi.

Tam Eğitim Bursu Nedir?
Türk Eğitim Derneği, hazırladığı Tam Eğitim Bursu ile burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, uzmanlarıyla birlikte öğrencileri sürekli olarak izlemektedir. Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca takibi yapılmakta ve barınmasından servisine, kıyafetinden cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu uygulamalar, Türk Eğitim Derneği burs uygulamalarını mevcut burs uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerdir. Tam Eğitim Bursu"nu almaya hak kazanan öğrenciler, Türk Eğitim Derneği tarafından açılmış olan okullarda eğitim almaktadır.

Farklı bir destek…
Türk Eğitim Derneği bursları, öğrenciye yalnızca eğitimi boyunca akademik gelişimine ilişkin yeterli ve sürekli maddi desteği değil, sosyal, kültürel ve psikolojik anlamda kapsamlı manevi desteği de içeriyor.

Türk Eğitim Derneği"nin Tam Eğitim Bursu"nun diğer burslardan bazı farkları:
• Burs alabilmek ve/veya alınan bursun devam edebilmesi için maddi olanakların yetersiz olmasının yanı sıra başarılı olunması önemli bir koşul.
• Burs ile cep harçlığı dahil öğrencinin tüm eğitim masrafları karşılanıyor.
• Öğrenci, başarılı olduğu sürece üniversite eğitiminin sonuna kadar sürekli burs alabiliyor, Türk Eğitim Derneği bunu garantiliyor.
• Psikolojik danışma ve rehberlik desteği ile öğrencinin gelişimi sürekli izleniyor.
• Öğrencinin aile ortamından yeni okuluna sorunsuz geçişi ve sosyal adaptasyonu takip ediliyor.
• Sadece akademik değil kültürel ve sosyal gelişimi için destek veriliyor.
• Gerekli durumlarda ek ders desteği sağlanıyor.
• Destekleri ile öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunan Eğitim Meşaleleri www.turkegitimdernegi.org.tr sitesinden özel şifre kullanarak öğrencinin performans takibini yapabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları