26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TED Aliağa Yeni Öğretim Yılına Hazır
23 Ağustos 2007 Perşembe 12:10

TED Aliağa Yeni Öğretim Yılına Hazır

OKS’de Yüzde 89 ve ÖSS Yerleştirmede Yüzde 86 başarı sağlayan TED Aliağa Koleji eğitim yılına yeniliklerle ve güçlenerek giriyor.

M.Kemal Atatürk’ün direktifleriyle 1928 yılında kurulan ve Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veren Türk Eğitim Derneği (TED) kolejleri, eğitimde yüksek kalitesi, başarı oranının yüksekliği ve fiziki yerleşke imkânlarıyla veliler ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

TED Aliağa Koleji de 2006- 2007 öğretim yılında OKS ve ÖSS’deki başarılarını 2007-2008 öğretim yılında da arttırarak sürdürmeyi hedefliyor. OKS’de %89’luk başarının ardından, ÖSS’de de %86’lık yerleştirme başarısı yakalayan TED Aliağa Koleji, akademik anlamda başarısını arttırırken fiziki anlamda da yenileniyor.

TED Aliağa Koleji, Ankara TED Bilim Kurulu'nun tüm TED Okulları için yürüttüğü hizmet içi eğitim seminerleriyle de, eğitimdeki yenilikleri yakından izliyor. Deneyimli, istikrarlı, öğrencilerini seven ve onları parlak bir gelecek için hazırlayan gerçek bir eğitim kadrosuyla geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

TED Aliağa Koleji’nde 2007-2008 eğitim öğretim yılında; TM (Türkçe Matematik)- MF (Matematik Fen), YDL (Yabancı dil) bölümlerinin yanı sıra yoğun talep üzerine SÖZEL Bölümü de açıldı.

TED Aliağa Koleji’nde; Anasınıfından itibaren İngilizce, Bilgisayar, halkoyunları, satranç dersleri veriliyor. Anasınıfında İngilizce 6 saat; diğer sınıflarda etütlerle de desteklenen 9- 10 saat, lisede 15 saat İngilizce eğitimi veriliyor. Okulda 4 ve 5. Sınıftan itibaren 2. Yabancı dil dersi verilirken, 2. kademede branş dersleri etütlerle destekleniyor.
TED ALİAĞA KOLEJİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR
TED Aliağa Koleji derslikleri ve tüm hizmet birimleri Yaz tatilinden faydalanılarak yeniden düzenleniyor. TED Aliağa Koleji’nde yapılan Fiziki değişiklikler kapsamında 800 m2’lik zemin değiştirilip tuvaletler yenilendi. Atatürk köşesi, Müzik laboratuarı ve sıralar da yenilenirken 35 adet yeni bilgisayar da hizmete girdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları