26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAVdan Hatıra Ormanı
19 Ekim 2008 Pazar 12:13

TAV'dan Hatıra Ormanı

Ankara Esenboğa Havalimanı'nın işletmecisi TAV Havalimanları Holding, hava alanına yakın bölgede bir hatıra ormanını oluşturdu.

Ankara Esenboğa Havalimanı"nın işletmecisi TAV Havalimanları Holding, hava alanına yakın bölgede bir hatıra ormanını oluşturdu.

TAV Havalimanları Holding Esenboğa Havalimanı"nı işletmeye açışının ikinci yıl dönümünde Ankara"nın Çubuk İlçesi"nde, TAV Esenboğa Hatıra Ormanı'nı hayata geçirdi. Başkent"e kazandırılan yeşil alanda TAV Esenboğa çalışanları bin 500 fidan dikti.

TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürü Nuray Demirer, yaptığı açıklamada, ülkenin doğal mirasının korunmasına destek sağlamak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, şöyle dedi:

"Ülkemizde sahip olduğumuz ormanlarımızda meydana gelen erozyon ve orman yangınları canımızı yakan bir gerçektir. Yapıların artması, yeşilin azalması ile karşı karşıyayız. Biz TAV Havalimanları Ailesi olarak yaşadığımız kayıplara kayıtsız kalmak istemedik. Çubuk Belediyesi"nin katkıları ile başkent Ankara"ya yeni bir yeşil alan daha kazandırmak istedik." Demirer Ankara"nın yeşillendirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.


(ANKA)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları