22 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Takı Tasarım Yarışmasında İlk Üçte
17 Temmuz 2007 Salı 15:22

Takı Tasarım Yarışması'nda İlk Üçte

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü Öğrencisi N. Melike Akgüneş, Dalyan’da gerçekleştirilen Goldaş Firması’nın Goldaş Yaz Okulu 4’e katıldı ve tasarımı ile ilk üçte yer aldı.

Karia Ulu Doruklar ve Sorguçlu Miğferler Ülkesi konsepti ile bir hafta süreyle Dalyan’da düzenlenen yaz okulunda İz Tuzu isimli tasarımıyla İEÜ Moda Tasarımı 2. Sınıf Öğrencisi Akgüneş, profesyonellerin dikkatini çekti. Farklı bir alanda tasarım yapmanın bakış açısına yeni bir soluk getirdiğine işaret eden N. Melike Akgüneş, serüvenini şu şekilde ifade etti:

"İz Tuzu, karatteların üreme alanlarının adı. Her yıl dolaşıp daha sonra dönüp üredikleri yer. Buradan çok etkilendim. Tasarımımda İz Tuzu'nun izleri var. Hem elbiseyi hem de kumaşı taşımasını sağlayan askı-takı tasarladım. Benim için çok farklı bir deneyim oldu. Hiç düşünmediğim bir alanda çalışma fırsatı buldum. İçimde bu alana dair bir yaratıcılık bulmak çok hoşuma gitti.”

İlk üç, belirlendiğinde ilk defa yaşadığı bu deneyimde adını duymanın kendisini hem şaşırttığını hem de mutlu ettiğini kaydeden genç tasarım öğrencisi, tasarımların firma tarafından üretileceğini, defile ile sergileneceğini ve ürünlerin üniversitelerde sergileneceğini söyledi.

21 üniversiteden birer tasarım öğrencisinin katıldığı yaz okulunda dört tasarım öğrencisinin Rusya’dan geldiğine işaret eden Akgüneş, “Rus öğrencilerin disiplinli çalışmaları da bu farklı yaz okuluna önemli bir ciddiyet getirdi. Dalyan’da önce çevre gezilerine çıktık. Daha sonra akademisyenler ve Goldaş’ın tasarımcılarının sunumlarını dinledik. Son üç günde ise, tasarımlarımızı hazırlayarak, teslim ettik.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları