17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Symantec Nukona’yı Bünyesine Kattı
01 Mayıs 2012 Salı 15:55

Symantec Nukona’yı Bünyesine Kattı

Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) Nukona, Inc. şirketinin artık Symantec’in bir parçası olduğunu duyurdu.

Nukona’nın iOS, Android ve HTML5 uygulamalarını koruma becerisi ile donanan Symantec, kurumsal ve kişisel veri ayrımı sorununa kullanıcı deneyimini ya da uygulamaların benimsenmesini kısıtlamayacak şekilde çözüm sunabilecek.

Bir mobil uygulama yönetimi tedarikçisi olan Nukona’nın Symantec bünyesine katılımı 2 Nisan 2012 tarihinde tamamlandı. Symantec ile Nukona arasındaki satış anlaşması 20 Mart tarihinde duyurulmuştu. Nukona’nın satın alınmasıyla birlikte Symantec’in kurumsal mobilite portföyü, kurumlara verilerini ve uygulamalarını hem kurumsal hem de kişisel cihazlarda koruma altına almada yardımcı olan platformlar arası mobil uygulama çözümünü (MAM) de barındıracak şekilde genişlemiş oldu.

Symantec’in Nukona’yı satın alması, şirketin daha önce önde gelen mobil cihaz yönetim (MDM) tedarikçisi Odyssey Software şirketini bünyesine katmasını da tamamlar nitelikte. Symantec bundan böyle çoklu platformlar arasında hem MDM hem de MAM çözümleri sunarak son dönemlerde şirketlerin CIO’ları arasında yaygınlaşan “Kendi Cihazını Getir” trendine de destek oluyor. Bu kapsamda kurum çalışanlarının diledikleri mobil cihazları kullanabilmesi sağlanıyor. Söz konusu satın almalar Symantec’in kurumsal mobilite liderliğini de mobil cihaz, uygulama ve veri koruması becerileriyle geliştirmiş oluyor.

Symantec Son Nokta ve Mobilite Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı CJ Desai konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Her geçen gün daha fazla kurum iş uygulamalarını ve verilerini mobil platforma taşıyor. Biz de iş süreçleri açısından kritik mobiliteye onları olaştıracak güvenli ve verimli bir yol sunmak istiyoruz. Şifreleme ve veri kaybı önleme gibi temel kurumsal kontrolleri uygulama başına olacak temelde sunarak, istenilen bilgi güvenliğini sağlayacağımızı ve kurumlarda mobil uygulamaların güvenli bir şekilde kullanılabilmesine katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Nihai olarak müşterilerimizin dahil olduğu “Kendi Cihazını Getir” hareketine de hitap etmek istiyoruz.
Nukona kurumların, uygulama ve verilerini cihazların tamamını yönetmeden kolaylıkla dağıtma, güvence altına alma ve kontrol etmelerine olanak tanıyan yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Nukona’nın iOS, Android ve HTML5 uygulamalarını koruma becerisi ile donanan Symantec, kurumsal ve kişisel veri ayrımı sorununa kullanıcı deneyimini ya da uygulamaların benimsenmesini kısıtlamayacak şekilde çözüm sunabilecek.

Forrester Research, Inc. araştırma şirketinin analistlerinden Christian Kane şunları söylüyor: “Symantec’in Odyssey Software’in ardından Nukona’yı da bünyesine katması mobil stratejiler geliştirip bunları yöneten BT altyapı ve operasyon profesyonelleri için son derece önemli ve değerli. Bu gelişme mobil yönetim alanının büyüdüğüne dair çok önemli bir işaret. Bunun sebebi de sonunda günümüz profesyonellerinin önem verdiği cihazlar, uygulamalar ve verilere[1] hitap eden tek bir çözümün oluşması.”

Nukona ile birlikte Symantec’in yaklaşımı geleneksel mülki test ortamı çözümlerinin aksine, uygulama korumasını hem yerel hem de web tabanlı uygulamaları BT’nin uygulamalarda herhangi bir değişiklik yapmadan, kişisel uygulama ve faaliyetlere dokunmadan güvenlik politikalarını uygulayabileceği şekilde bir araya getirerek genişletecek. Bunlara ek olarak bulut tabanlı ve girişim dahilindeki uygulama mağazaları mobil uygulamaların kurulumunu kolaylaştırıyor. Nukona’nın güvenlik içeriği merkezi ayrıca veri kaybı riskini en aza indirmek için dokümanların korunmasına ve senkronizasyonuna olanak tanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları