17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürat Teknolojiden Depolama Eğitim Merkezi
12 Mart 2008 Çarşamba 17:07

Sürat Teknoloji'den Depolama Eğitim Merkezi

Sürat Teknoloji, IBM Depolama konusunda Türkiye'deki tek Yetkili Eğitim Merkezi oldu.

Geçtiğimiz yıl IBM Avrupa tarafından, Türkiye'nin ilk ve tek, Bütünleşik Depolama Çözüm Merkezi (TSSC) olarak belirlenen Sürat Teknoloji, şimdi de IBM Depolama konusunda Türkiye'deki tek Yetkili Eğitim Merkezi oldu.
Veri miktarlarının çok hızlı bir artış göstererek tahminlerin ötesinde büyümeye devam etmesinin depolama ve güvenlik önlemleri konusunda uzmanlıkların oluşmasına neden olduğunu söyleyen Sürat Teknoloji BT Eğitim Merkezi Yetkilisi Selami Çolak, bu uzmanlık çerçevesinde Sürat Teknoloji"nin, veri depolama ve yedekleme üniteleriyle profesyonel çözümler ürettiğini ve aynı zamanda bu alanda donanımlı ve yetkinliğe sahip uzmanlar yetiştirdiğini söyledi:

"Sürat Teknoloji özellikle güvenlik ve depolama konusunda çok yetkin, yenilikleri yakından takip eden ve bunları hemen uygulamaya da geçiren uzman bir ekibe sahip. Bilindiği gibi veri miktarının çok hızlı bir şekilde artması, değerli bilgi ve verilerin saklanması, korunması ve bir felaket durumunda kurtarılmasının sağlanmasını oldukça kritik bir konu haline getirdi. Bu noktada da depolama yönetimi ve bu kapsamda yapılan çalışmalar ön plana çıkıyor.

IBM"le uzun süreli çözüm ortaklığımız sonucunda geldiğimiz noktayla Türkiye"nin ilk ve tek yetkili Bütünleşik Veri Depolama Merkezi"ni kurduk. Bununla birlikte özellikle depolama konusunda sahip olduğumuz bilgi birikimi ve yetkinliğimizi, işin eğitim tarafında da kullanmayı arzu ettik. Bu çerçevede, depolama konusunda Türkiye"deki tek Yetkili Eğitim Merkezi olarak eğitimlerimize başladık. Merkezimizde verilecek eğitim programlarıyla, hem sektörde bu konuda yetkinlik kazanmak isteyen uzmanların, hem de doğrudan IBM"e gelen eğitim taleplerini karşılıyor olacağız."

Sürat Teknoloji BT Eğitim Merkezi Yetkisi Selami Çolak sözlerini bu eğitim programlarından yararlanan uzmanların, eğitimler sonunda Depolama Yönetimi"nde yetkin olduklarına dair bir sertifika aldıklarını ve bu sertifikaların yetkinliklerin tespiti konusunda önemli olduğunu belirterek tamamlıyor.

Sürat Teknoloji IBM Depolama Eğitim Merkezi eğitim programı, veri depolama sistemlerinden veri depolama yönetiminin temel kuralları ve depolama alan ağlarına (SAN) kadar geniş bir konu yelpazesini içeriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları