04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SUOyuncuları Farklı Şehirlerde
24 Ocak 2011 Pazartesi 14:02

SUOyuncuları Farklı Şehirlerde

SUOyuncuları, Düşler Bahçesi adlı çocuk oyunu ile Kayseri, Adana ve Hatay'da.

Pizza Pizza'dan Çalışanlarına Eğitim
Sabancı Üniversitesi Öğrencileri Singapur"da
AcademyTech"te Cisco Nexus Eğitimi
3 Yılda 1.579.425 Kişiye E-Öğrenme

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü SUOyuncuları bu yıl ilk kez hayata geçirecekleri Düşler Bahçesi adlı çocuk tiyatrosu projeleri ile 23 - 28 Ocak 2011 tarihleri arasında Kayseri, Adana ve Hatay"da çocuklarla buluşacaklar. Tiyatronun ulaşamadığı yerlere giderek, çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi de amaçlayan öğrenciler ilk kez bu proje ile Anadolu"nun farklı illerinde sahne alacaklar. Günde 3 kez sahneye konacak oyun ile 6000 civarı çocuğa ulaşmak hedefleniyor.

Toplumsal duyarlılık bilinci ile bir sanat dalını birleştiren SUOyuncuları projelerini şu şekilde ifade ediyorlar: "Bu bağlamda, tiyatroyla henüz tanışamamış gerek İstanbul"da gerek Anadolu"nun değişik bölgelerinde milyonlarca insan ve çocuk bulunuyor., Çocuklara tiyatronun nasıl bir sanat dalı olduğunu göstermek ve onlara oyunumuzla ulaşmak amacıyla yola çıktık. Ayrıca yurt genelinde böyle projelerin az olduğunu tespit ederek, oyunumuzu İstanbul dışında Anadolu"nun farklı illerinde oynamaya karar verdik. Böylece, bir üniversite tiyatro kulübünün yapabileceklerini ve sonucunda oluşabilecek faydaları herkese göstermiş olacağız. Bununla birlikte farklı illerdeki öğrencilere ulaşıp onlara da farklı birer tecrübe yaşatmış olacağız."

Proje Takvimi: 23 Ocak"ta yola çıkacak ekip 24 ve 25 Ocak"ta Kayseri"de, 26 Ocak"ta Adana"da, 27 Ocak"ta Hatay"da sahne alıp 28 Ocak"ta da İstanbul"a dönecek.

Mühendis, ekonomi ve sosyal bilimci öğrencilerden oluşan SUOyuncuları"ndan 8 kişilik ekiple ve Ayhanlar Holding"in desteği ile hayata geçecek bu proje, ileride geleneksel olarak farklı bölgelerde de gerçekleşecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları