25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sun SPARC Enterprise T5440
17 Ekim 2008 Cuma 10:25

Sun SPARC Enterprise T5440

SPARC Enterprise T5440 sunucusu, 4 kat daha yüksek performans ve rakip sistemlere oranla yüzde 80 daha düşük maliyet sunuyor.

Sun Microsystems, yeni sunucusu SPARC Enterprise T5440"i pazara sundu. SPARC Enterprise T5440, geleneksel orta boy sistemlerin ölçeklendirilebilirliği ve güvenilirliği ile UltraSPARC T2 Plus yapısının olağanüstü performans ve enerji verimliliğini bir arada sunan ilk sunucu olma özelliğini taşıyor.

IBM ve HP"ye ait rakip sistemler yüzde 80 oranında daha yüksek maliyetle ancak ¼ oranında performans gösterirken; Solaris 10 işletim sistemi üzerinde çalışan SPARC Enterprise T5440, rekoru düzeyde bir performans sunuyor ve kurumların büyük ölçekli OLTP veritabanları, CRM ve ERP gibi orta boy uygulamalarını konsolide etmelerini ve sanallaştırmalarını sağlıyor. Kompakt 4U formundaki SPARC Enterprise T5440, sunucu verimini artırıyor, enerji tasarrufu sağlıyor ve işletme maliyetlerini düşürüyor. Sunucu ayrıca 4 işlemciye kadar birden fazla yuvayı destekleyen ilk yükseltilebilir Yonga Üzerinde Çoklu İş Parçacığı Teknolojisi"ne (CMT) sahip sunucu olma özelliğini taşıyor.

Bünyesindeki açık kaynaklı ve Solaris Containers ve Logical Domains (Ldoms) özellikleri ile ücretsiz sanallaştırmaya olanak sağlayan SPARC Enterprise T5440, mevcut yüzlerce kategorideki kurumsal iş yükünü sadece tek bir sistemde konsolide etmek için ideal bir platform. Solaris 8 ve solaris 9 Container özelliği, mevcut Solaris kullanıcılarının SPARC tabanlı sistemde bu işletim sistemlerini kullanmalarına olanak tanıyor. Bu da kurumların mevcut fiziksel ortamlarını hızlı ve kolay bir şekilde Solaris 10 üzerindeki sanal container"lara taşımalarını, CMT tabanlı yeni SPARC Enterprise sunucuların performans, ölçeklenebilirlik ve maliyet tasarrufundan yararlanmalarını sağlıyor. Ekim sonunda pazara sunulacak olan gelişmiş sanallaştırma performansına sahip Solaris 10 10/08 de, iş sürekliliğine yardımcı olmak için artırılmış veri bütünlüğü ve bütünleşik felaket kurtarma yeteneği sunan gelişmiş bir Solaris ZFS dosya sistemi ile birlikte geliyor.

SPARC Enterprise T5440 hakkında detaylı bilgiye http://www.sun.com/T5440 adresinden ulaşılabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları