23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Strateji Yönetim Yarışması GMC Türkiyede
27 Eylül 2007 Perşembe 14:37

Strateji Yönetim Yarışması GMC Türkiye'de

Dünyanın 26 ülkesinde gerçekleştirilen strateji ve yönetim yarışması GMC (Global Management Callange) Kasım ayında Türkiye'de başlıyor.

Bugüne kadar dünyanın 26 ülkesinde, yaklaşık 400.000 üniversite ve master öğrenci ile iş dünyasının profesyonellerinin bir arada kıyasıya mücadele ettiği bu yarışma, bu yıl REALTA Organizasyon ve Danışmanlık koordinasyonunda Türkiye'de gerçekleşiyor...

REALTA Kurucusu Ali Ayaz’ın verdiği bilgiye göre “Yarışmanın en dikkat çeken özelliği katılımcılara uygulayarak öğrenme fırsatı yaratmasıdır ki yapılan araştırmalara göre bilginin kalıcı olmasını sağlayan en önemli faktör, -yapmak ve anlamaktır-. Yarışmanın diğer amacı ise, şirketler ve üniversiteler arasında iletişimi sağlamak ve kolaylaştırmak; öğrencilere mezuniyetleri öncesi bir yönetim tecrübesi yaşatmak, şirketlere kaliteli iş gücü istihdamı sağlamaktır”.

YARIŞMANIN SİSTEMATİĞİ NEDİR?…

Yarışma kapsamında öncelikle şirket, öğrenci ya da karma takımlar oluşturulur. Daha sonra herbirinde en az 8 takım olacak şekilde gruplar hazırlanır. Her grup kendi başına rekabetçi bir piyasa oluşturur ve takımlar bu piyasada birbirleri ile yarışır. Tamamı ile simülasyon sistemiyle gerçekleşecek bu yarışmanın Türkiye ayağı 2 tur eleme, ulusal ve uluslararası finalden oluşuyor. Eleme turları başlamadan ise Türkiye’ye özel bir “traning session” ı yapılacaktır.Ulusal finali birincilikle bitiren takım 26 ülkenin katılacağı GMC Uluslararası finaline katılacaktır. Türkiye birincisi takıma 3000 EURO nakit ödül ve 2008 Romanya da yapılacak finalde Türkiye’yi temsil etme hakkı verilecek. Finale kalacak tüm takımlara Alteo yayıncılıktan kitap seti sunulacak. Bu yarışma için katılım koşullarını www.Gmc.Exduco.net 'den ulaşabilirsiniz..

Bugüne kadar yarışmaya, İstanbul Bilgi MBA, Kibar Holding, Cadbury Schweppes, Mercedes, Global Bilgi gibi kurumlar takımlar oluşturarak katılım sağlamıştır.


Yarışma Takvimi :

5 Kasım 2007 Yarışmaya Son Başvuru Tarihi
12 Kasım 2007 İlk Tur Başlangıcı
14 Ocak 2008 İkinci Tur Başlangıcı
13 Mart 2008 Türkiye Finali
Nisan 2008 Uluslararası Final

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları