05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Startup Weekend Başvuruları Başladı
18 Şubat 2011 Cuma 11:51

Startup Weekend Başvuruları Başladı

iş fikri yarışması Startup Weekend'e başvurmak için son gün 10 Mart 2011.

Özyeğin Üniversitesi ve Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen dünyanın önde gelen iş fikirleri yarışmalarından Startup Weekend"de geri sayım başladı. Gerçekleştiği ülkelerde internet ve mobil dünyasının yeni yıldızlarını ortaya çıkartmasıyla ünlü olan Startup Weekend, katılımcıların gruplar halinde çalışarak parlak bir iş fikrini 48 saatlik bir süre içinde şirketleşme aşamasına getirdikleri bir girişimcilik yarışması. Dünya çapında 100"ü aşkın şehirde gerçekleştirilen Startup Weekend"e katılmak için 10 Mart 2011 tarihine dek http://istanbul.startupweekend.org adresine başvuruda bulunmak gerekiyor.

Parlak bir iş fikri olan ve girişimci bir ruha sahip olduğunu düşünen yazılımcılar, tasarımcılar, pazarlamacılar ve şirket kurmak isteyen girişimcilerin başvurabildiği yarışmaya, Özyeğin Üniversitesi tarafından yapılan değerlendirme sonucu kabul edilenler katılabilecek.

Yarışma haftasonu boyunca kesintisiz devam edecek
Bu yıl 25-27 Mart tarihlerinde Microsoft Türkiye, İstanbul ofisinde gerçekleşecek olan yarışma, 48 saat boyunca kesintisiz bir şekilde doludizgin devam edecek. Katılımcılar 25 Mart Cuma akşamı en iyi 10-15 fikri oyladıktan sonra, kiminle ve hangi fikir üzerinde çalışmak istediklerine karar vererek ekipleri oluşturacaklar. Ekipler, cuma gecesinden başlayarak pazar akşamına kadar, kod yazacak, iş fikri geliştirecek, araştırma yapacak, iş planı hazırlayacak ve kuracakları şirketin vizyonunu sürekli olarak geliştirecekler. Pazar akşamı ise ekiplerin birbirlerinin sunumlarını izlemelerinin ardından startup dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri çeşitli kategorilerde en başarılı ekipleri seçecek.

Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde düzenlenecek haftasonunda gruplara destek olmak üzere başarılı girişimcilerden ve yazılım uzmanlarından seçilen mentorlar ve konuk konuşmacılar yarışmacılarla kendi deneyimlerini paylaşacaklar. Ayrıca katılımcıların ara ara yarışma havasından çıkıp rahatlayabilmesi için bazı sürpriz etkinlikler de düzenlenecek.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak ya da önceki yıllarda yapılan çalışmaları incelemek için http://istanbul.startupweekend.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları